Колумбия отнесе беззъбия Уругвай

Хамес Родригес вкара и двата гола за победата с 2:0
Обновена: 29 юни 2014 10:52 | 29 юни 2014 01:12,
16

С два страхотни гола на Хамес Родригес Колумбия победи с 2:0 Уругвай на осминафиналите на световното първенство.

Халфът на Монако откри резултата в средата на първото полувреме с невероятен удар, който прати топката под напречната греда. След почивката пък след чудесна комбинация на Колумбия Хуан Куадрадо поднесе с глава назад и Родригес вкара отблизо в мрежата.

Това бе пети гол във турнира за младата звезда на Колумбия и същевременно четвърта асистенция от страна на халфа на Фиорентина.

През почти целия мач тимът на Хосе Пекерман имаше пълно превъзходство, докато в състава на Уругвай се усещаше липсата на наказания Луис Суарес, без когото нямаше никаква острота в техните атаки.

Едва към края на мача урусите натиснаха леко, но не създадоха нито едно чисто голово положение.

Така Колумбия се класира на четвъртфиналите, където ще играе с Бразилия.

Прочетете подробности за Колумбия - Уругвай

16
15
2

1

Доволен съм... преди 9 години
Каквото и да ми говорят че наказанието на Суарес било много тежко....доволен съм че тези по принцип груби играчи отпаднаха от турнира. Преди оня хаплю за пореден път да захапи някой...бях за Уругвай. Но..това е футбол, а не състезание по хапане....Даже ми се струва че Уругвайската федерация по футбол бе длъжна да накаже този хаплю....Представям си ...ако няма наказания...как утре всички футболисти вместо да играят футбол си точат зъбите....
14
1

2

Анонимен преди 9 години
Беззъба е баба ви! Уругвай смляха наркопапагалите от положения, но нямаха късмет да вкарат.