Божинов се контузи при победа на Тернана

Отборът му спечели с 2:1 срещу Пескара и вече има две поредни победи
24 яну 2015 21:50, Красимир Ангелов
12
Снимка: Булфото

Българският нападател Валери Божинов получи контузия и беше заменен принудително в края на първото полувреме при победата на Тернана с 2:1 като гост на Пескара в мач от 23-ия кръг на италианската втора дивизия.

Стрелецът се оплака от мускулна травма и в 37-ата минута при резултат 1:1 и отстъпи мястото си на терена на Фабио Чераволо, който в последствие вкара победния гол в 69-ата минута. С втория си пореден успех в Серия "Б" Тернана се изкачи на десето място с 31 точки.

Българският защитник Павел Виданов пък започна като титуляр за Трапани при поражението с 0:3 като гост на Виченца. Виданов беше сменен на почивката при 0:2 от Антонио Даи. Трапани допусна трето поредно поражение и вече е 13-и с 30 точки.

Българският национал Андрей Гълъбинов влезе като резерва в 63-ата минута при успеха на Ливорно над гостуващия Бреша с 4:2. С победата домакините се утвърдиха на третото място с 37 точки. Лидер е Капри с 46 точки, а втори е Болоня с 40 точки.