Предсрочно: Челси е новият шампион на Англия

Сините победиха Кристъл Палас с минималното 1:0
3 май 2015 17:58,
7

Челси успя да грабне титлата във Висшата лига предсрочно, след като постигна минимална домакинска победа с 1:0 над Кристъл Палас на своя "Стамфорд Бридж".

След този успех "Сините" са с 83 точки на върха в класирането и са недостижими, като на практика тимът и по този начин си гарантира спечелването на титлата.

Единственото попадение в мача бе дело на Азар, който реализира в 45-ата минута и така донесе "златната" победа на тима си.

Това е пета титла в историята на тима, след като отборът за последно взе трофея през сезон 2009-2010.
Oсвен това е и трета титла на Жозе Моуриньо начело на лондончани, след като ибериецът спечели трофея през сезоните 2004-2005 и 2005-2006.