"Орлите" спечелиха драматично с 4:2 в Белград
Обновена: 3 авг 2016 08:37 | 3 авг 2016 00:10, Веселина Йорданова
116
Снимка: БТА, архив

Лудогорец успя да се класира за плейофната фаза за влизане в групите на Шампионската лига, след като постигна победа с 4:2 след продължения над Цървена звезда на митичния "Мала Маракана"' в Белград.

По този начин с общ резултат от двата мача 6:4 в полза на ''орлите'' те постигнаха целта си и дори да отпаднат от следващия си противник, тимът ще си гарантира сигурно място в групите на Лига Европа.

Развоят на срещата бе доста драматичен и домакините първи стигнаха до попадение след гол на Доналд в 17-ата минута, но само седем по-късно Кафу изравни.

Вандерсон направи обрата пълен в 39-ата минута, но ''звездашите'' стигнаха до изравнителен гол от дузпа чрез Ибанес в 62-ата минута. До края на редовното време нямаше повече голове и се стигна до две продължения от по 15 минути.

Три минути след началото на първото обаче Вандерсон успя да хвърли в смут домакините, след като реализира за 2:3, а в 97-ата минута оформи крайния резултат и хеттрика си.