Голов трилър в Мюнхен: Германия обърна и надви Португалия

Пълен обрат настъпи в мача от Евро 2020 за минути
Обновена: 19 юни 2021 21:14 | 19 юни 2021 21:10, Веселина Йорданова
32

Германия обърна и победи Португалия с 4:2 в невероятен двубой от група "F" на Евро 2020, игран на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.

Двата отбора изиграха вихрено първо полувреме, което мина почти изцяло под диктовката на Бундестима. Напук на логиката, четвърт час след началото Кристиано Роналдо счупи каръка срещу един от най-неудобните си противници и откри на празна врата, след като самият той даде начало на контраатаката.

Европейският първенец имаше още няколко добри ситуации, но последните десетина минути на първото полувреме бяха за световния шампион от 2014 година. Куриозното е, че пълният обрат настъпи за около четири минути след автоголове на Рубен Диаш и Рафаел Герейро. Така Португалия стана първата нация с два автогола в един мач на еврофинали.