Левски обърна Локо София, Михайлов спаси дузпа

Бари донесе първа шампионатна победа на Мъри
17 окт 2021 08:15, Красимир Ангелов
8

Левски на Станимир Стоилов най-накрая спечели в efbet Лига, а Билал Бари вкара първия си гол в 26-ия си мач за отбора!

"Сините" се наложиха с 2:1 над Локомотив София в среща от 11-ия кръг, а другият акцент от столичното дерби, играно на националния стадион в събота вечер, е спасената от Николай Михайлов дузпа.

Това се случи в 71-ата минута, когато вратарят отрази удар от бялата точка на Пламен Крачунов. Иначе Локомотив поведе в резултата още във 2-ата минута чрез Октавио, после Бари направи фрапантен пропуск.

Левски все пак изравни в 37-ата минута чрез Здравко Димитров. В 57-ата минута Бари най-накрая счупи каръка и вкара след блестящ дълъг пас на Андриан Краев, за да донесе победата на "сините".

Тя е едва трета за Левски през сезона и с нея отборът събра 11 точки, които му отреждат 8-мо място. Локомотив остава с 13 пункта и се намира на 7-ма позиция.

В следващия кръг "сините" приемат Пирин, "железничарите" гостуват на Царско село.