ЦСКА удари Литекс в контрола в Панчарево

"Червените" победиха с 2:0
17

ЦСКА победи Литекс с 2:0 в учебна игра, която се проведе този следобед на клубната база в Панчарево при слънчево и приятно време.

През първото полувреме "армейците" бяха по-добрият отбор на терена като владееха повече топката и контролираха събитията на терена. В 21-ата минута Греъм Кери откри резултата с красив гол, дошъл след самостоятелен пробив през центъра на противниковата отбрана и хубав завършващ изстрел с долния десен ъгъл на вратаря Орлинов.

След още 10 минути Иван Турицов пропусна да удвои след като отправи мощен шут извън наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

През второто полувреме старши треньорът Стойчо Младенов изпробва различен състав, като единствено стражът Димитър Евтимов продължи да пази. ЦСКА започна вихрено и още в 51-ата минута Георги Чорбаджийски реализира дебютното си попадение с червената фланелка, след като бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле. До края на двубоя "червените", които днес играха в черен спортен екип, можеха да направят победата си още по-изразителна, но нямаха шанс пред гола и срещата приключи при резултат 2:0.

Утре от 15:00 часа на стадион "Българска армия" ще бъде официалното представяне на тима ни за пролетния полусезон. Съперник на ЦСКА ще бъде тима на Царско село.