Джокович триумфира на "Уимбълдън" за четвърти път

Той надви Ник Кириос
10 юли 2022 20:34, Нели Христова
34

Новак Джокович защити титлата си на "Уимбълдън", като спечели финала срещу австралиеца Ник Кириос с 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (3) за 3 часа и 2 минути игра, съобщават от Gol.bg

Сърбинът загуби първия сет, но отново показа стабилната си психическа устойчивост и бързо изравни резултата в сетовете, след което взе и следващите два, за да триумфира отново на "свещената трева". Това бе четвърта поредна титла за Джокович на "Уимбълдън".

Ник Кириос спечели жребия и избра да посреща в откриващия гейм. Двамата тенисисти спечелиха първите си два сервис гейма преди австралиецът да успее да пробие и да поведе с 3:2, а след това затвърди пробива си с гейм на нула. Отговорът на Джокович бе спечелено подаване също на нула. Пробивът в петия гейм обаче бе напълно достатъчен на Кириос да спечели първия сет.

Втората част започна с подаване на сърбина, което той спечели без да даде точка на Кириос. Този път Джокович стигна първи до пробив като спечели подаването на австралиеца в четвъртия гейм. В деветия гейм Кириос на четири пъти стигна до точка за пробив, но не успя да направи такъв, като вместо това Джокович, печелейки подаването си изравни и сетовете.

Още в първия гейм на третата част Джокера имаше две точки за пробив, но Кириос успя да се измъкне. Сърбинът все пак успя да стигне до късен пробив, когато в деветия гейм от 0:40 успя да спечели подаването на Кириос.

В следващия сет нямаше нито един пробив, като дори нито един от двамата тенисисти не успя да стигне до точка за брейк. Така четвъртият сет бе решен от тайбрек. В него Джокович поведе с 6:1, австралиецът спаси два мачбола, но при третия вече Новак затвори сета и мача.