Челси елиминира Дортмунд с 2:0 от Шампионска лига

Сините тотално надиграха противника си
8 мар 2023 07:20, Анисия Иванова
0

Челси се класира заслужено за четвъртфиналите в Шампионската лига, елиминирайки Борусия Дортмунд на своя стадион "Стамфорд бридж". Снощи лондончани спечелиха с 2:0 и продължават напред след загуба с 0:1 в Германия.

"Сините" тотално надиграха противника си и само късметът ги лиши от ранното откриване на резултата. Кай Хаверц беше над всички, но първо нацели гредата, а след това негов разкошен гол беше отменен заради засада на Рахим Стърлинг.

По ирония на съдбата един от най-слабите на игрището беше именно Стърлинг, но пък точно той изравни везните от двата мача с попадението си малко преди почивката, макар да осъществи комично първо докосване.

В началото на второто полувреме Кай Хаверц нацели гредата и от дузпа, но тя беше изпълнена отново и този път германецът удвои срещу своите сънародници.

Припомняме, че до тази вечер Борусия Дортмунд беше единственият отбор в петте големи европейски първенства, който имаше само победи във всички турнири за календарната 2023 година.