След драма с дузпи: Манчестър Сити грабна Суперкупата на Европа

Двата отбора завършиха 1:1 в редовното времем
17 авг 2023 07:27, Красимир Ангелов
7

Манчестър Сити триумфира със Суперкупата на Европа след драма с дузпи срещу Севиля на стадион "Йоргос Караискакис" в Атина.

В редовното време двата тима приключиха при 1:1, след което директно се премина към изпълнение на удари от бялата точка. В лотарията при тях ликува Манчестър Сити с 5:4 (6:5 общ резултат). Фаталният пропуск за андалусийци направи Неманя Гудель, който нацели напречната греда при петия изстрел за своите.

Така "гражданите" триумфираха за първи път в историята си с трофея. Те продължиха тенденцията победителят в Шампионската лига да доминира при успехите в тези сблъсъци. Рекордьорът по титла в Лига Европа Севиля пък загуби спора за това отличие за шести пореден път.

Юсеф Ен-Несири откри резултата за андалусийци в 25-ата минута. Младокът Коул Палмър изравни за „гражданите“ в 63-ата минута. До края на редовното време обаче не паднаха нови голове, въпреки че положения не липсваха.