С човек по-малко: Левски удари Славия и се изкачи до третото място

"Сините" се наложиха с 2:0
Обновена: 27 сеп 2023 20:09 | 27 сеп 2023 20:09, Красимир Ангелов
9

Левски победи с 2:0 Славия в среща от 11-и кръг на efbet Лига. Головете за гостите забиха Роналдо в 34-ата минута и Уелтон в 54-ата минута.

На стадион "Александър Шаламанов" в квартал "Овча Купел" сините играха повече от час с човек по-малко, след като в 23-та минута на двубоя халфът на "сините" Асими Фадига препъна в гръб Иван Минчев. Реферът Валентин Железов отсъди само фал, но след това бе извикан от ВАР да преразгледа ситуацията на екрана край тъчлинията. Повторенията показаха, че Фадига застъпва много опасно глезена на Минчев, а Железов показа червен картон на играча на Левски.

Въпреки това стигнаха до трите точки, благодарение на индивидуалната си класа в предни позиции.

В друг мач по-рано днес Хебър и Ботев Враца завършиха 1:1 в Пазарджик.  Олексий Збун даде аванс за домакините в самия край напървото полувреме, но в 67-та минута Бубакар Траоре изравни.