Победата ги постави на четвърто място в Първа лига
16 мар 2024 14:57, Анисия Иванова
4
Снимка: Lap.bg.

Локомотив Пловдив тресна Славия с 2:1 на стадион „Александър Шаламанов“ в Овча купел в среща от 25-ия кръг на Първа лига. С този успех хората на Александър Томаш сложиха край на серията на „белите“ от четири срещи без поражение и изпревариха поне временно Левски на 4-ата позиция.

Първото поражение на възпитаниците на Златомир Загорчич през 2024 година дойде след попадения на Евандро и Димитър Илиев. Бразилецът откри резултата в 42-ата минута, а капитанът на пловдивчани заби попедния гол в72-ата минута. Само 120 секунди по-рано Тони Тасев изравни за „белите“, но в крайна сметка те останаха с празни ръце от този мач.

Победата изкачи Локо Пд на четвъртото място в класирането с актив от 47 точки. „Смърфовете“ изпревариха поне временно Левски с 2 точки. Славия остана на 10-ата позиция с 29 пункта.