Ловци се включват в издирването на 13-годишното момче, което изчезна преди 5 дни
Вече пети ден продължава търсенето на 13-годишния Николай от село Конаре, съобщи за БТА кметът на община Гурково Кънчо Папазов. До момента от момчето няма никаква следа. Детето е със синдром на Даун и е в неизвестност от 17 декември.
„За съжаление и тази сутрин от района на Конаре няма никакви новости относно издирвателните мероприятия", каза кметът.
Новото днес е, че в търсенето се включват ловци от Конаре и други населени места в региона. Ще се обходят за кой ли пореден път всички гористи местности наоколо, посочи той.
За момента няма информация дали днес в търсенето ще бъде включен и хеликоптер, каза Папазов и напомни, че това трябваше да се случи вчера, но метеорологичните условия не го позволиха.
„Смятам, че достатъчно много оперативно-издирвателни мероприятия се проведоха в района, на ход по-скоро вече са криминалните служби", коментира кметът, който е и председател на кризисния щаб в селото.
По думите му времето в района става все по-студено, има и вятър и търсенето става все по-тежко.
От полицията посочиха, че се работи по всички версии – от това момчето да се е изгубило, до това да е станало жертва на инцидент или на тежко криминално деяние.
В издирването до момента се включиха както служители на МВР, така и горски служители и стотици доброволци от цялата страна, сили на жандармерията и водолази, които претърсваха близките водоеми. Момчето беше издирвано със следови кучета и дронове с термокамери, но до днес не е открита никаква следа, която да ограничи търсенето.
Вчера от криминална полиция заявиха, че се проверяват и лица, които през годините назад са били установявани като съпричастни към полови престъпления. Показанията на майката и на доведения баща на детето са проверени с полиграф, който е установил, че те нямат отношение към изчезването му. Установен и проверен е и биологичният му баща, но той също не е съпричастен към случая.
От държавното обвинение съобщиха, че са проверени всички постройки в Конаре, както и записите от камерите за видеонаблюдение и се установява всяко моторно превозно средство, преминало през селото, но на този етап не са констатирани данни за извършено престъпление.
Детето е изчезнало от дома си, а, по думите на майка му Денка Илиева, всичко е станало за минути. Тя каза, че е изчезнало и кучето на семейството, което е било завързано в двора. Майката твърди, че до момента детето не е бягало от вкъщи. Според нея обаче то е доверчиво, би се заговорило и би тръгнало с непознат. Тя казва още, че Николай е трудноподвижен и не би стигнал далеч и смята, че той е отвлечен, но няма идея от кого.
Николай Илиев е с кестенява коса, кафяви очи, висок е 130 см, облечен с черен суитшърт, черен панталон и чехли. Сигнал може да бъде подаден на телефон 112 или на този на Областна дирекция на МВР (ОД на МВР)- Стара Загора: 042 665 555.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 17 януари
Може ли Тръмп да понижи цените на жилищата в САЩ със забрана на купувачите от Wall Street?
Износът на Турция към Балканите е нараснал с 8% през 2025 г.
Пазарът на жилища в София по квартали - високи цени и силна сегментация
Китай е консумирал два пъти повече електроенергия от САЩ през 2025 г.
Дания протестира срещу плановете на Тръмп за Гренландия: Не означава НЕ!
Рецепта за пържен хляб с яйце и лук по китайски
Вселената изпраща важно послание на четири зодии на 18 януари
Задължителни ястия за трапезата на Петльовден
От HelpBook към БАБХ: Развалена салата, колбаси с изтекъл срок и без опаковка
Мурсалският чай - природният щит срещу кашлица и слаб имунитет
Тошко Йорданов: България е в изключително лошо финансово състояние
Каляри шокира Юве
Шокиращ трансфер! ЦСКА взима Десподов
ОФИЦИАЛНО: Левски подписа с национал на България + ВИДЕО
Левски финализира мечтан трансфер
"Синя мъка": Сагата между Левски и Ботев Пловдив за Око-Флекс ще претърпи тотален обрат?
Гуардиола: Ман Юнайтед има нещо, които Сити няма
На 18 януари да честитим на Атанас и Атанаска
Задължителни ястия за Атанасовден
Дневен хороскоп за 18 януари, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 19 - 25 януари 2026
5 ароматни рецепти за печено пилешко
Любовен хороскоп за 19 - 25 януари 2026
Кого ще избере Радев за служебен премиер? ВИДЕО
Колко алкохол е твърде много за мъжете?
Пада възрастта на професионалното прегряване, засяга 30-40 годишните
5000-годишно лекарство срещу настинка - промиването на носа със сол
Само за година: 11 хиляди българи са напуснали Великобритания
Учени откриха промените в мозъка на космонавтите
Руски учени откриха голяма коронална дупка на Слънцето
Следите от елени всъщност светят: Защо хората не виждат това
Черна дупка в гигантска галактика се пробуди след 100 милиона години затишие
„Сините зони“ наистина удължават живота: Каква е тайната им
Откриха древен дом за възрастни хора край Галилейското езеро
35-метрова пещера в Антарктида ще съхранява проби от ледници, застрашени от топене