Министър-председателят Росен Желязков разпредели между тримата вицепремиери функциите по координация на общата политика на правителството и по взаимодействието с органи на изпълнителната власт към Министерския съвет.
Заместник министър-председателят и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев ще координира работата на министрите на енергетиката, на туризма, на земеделието и храните, на образованието и науката. Вицепремиерът ще осъществява взаимодействието на правителството с Държавната комисия за стоковите борси и тържищата, Националната агенция за оценяване и акредитация и Националната агенция за професионално образование и обучение. Дончев ще отговаря също за цялостната организация, координация и контрол на системата за управление на средствата от европейските фондове при споделено управление.
Заместник министър-председателят и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще координира работата на министрите на икономиката и индустрията, на здравеопазването и на културата. В ресора на вицепремиера са Патентното ведомство, Държавна агенция “Безопасност на движението по пътищата“ и Държавната агенция за метрологичен и технически надзор.
Заместник министър-председателят Атанас Зафиров ще координира работата на министрите на труда и социалната политика, на регионалното развитие и благоустройството, на околната среда и водите, на младежта и спорта. Вицепремиерът ще осъществява взаимодействието на правителството с Държавна агенция “Архиви“, Държавната агенция за бежанците, Държавната агенция за закрила на детето и Агенцията за ядрено регулиране.
Министър-председателят Росен Желязков лично ще наблюдава дейността на министрите на финансите, на отбраната, на вътрешните работи, на външните работи, на правосъдието, на електронното управление, а също и на държавните агенции “Разузнаване“, “Национална сигурност“ и “Технически операции“, на Държавна агенция “Държавен резерв и военновременни запаси“, Агенцията за публичните предприятия и контрол и Държавната комисия по сигурността на информацията.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 приключи търговията, отдръпвайки се от рекорда през предходната сесия
София Каломенидис: За успешно IPO – бъди подготвен, разкажи история, спечели доверие
Русия свива прогнозите си за добив на петрол, износът намалява от началото на май
Китай получава по 500 млн. долара на час от износ, подкрепен от АІ
Сенатът на САЩ утвърди Кевин Уорш за член на Управителния съвет на Фед
Кадър на деня за 12 май
Хороскоп за 13 май 2026: Романтика и добри финансови възможности за зодиите
Как стресът променя тялото и психиката ни
Рецепта за хрупкав карфиол с мед и чили
Проблемната кожа може да е знак за вътрешен дисбаланс
Рецепта от тефтера на баба: Салата от зеле и моркови
Мощно слънчево изригване носи към земята магнитна буря на 13 май
Кристиано ще трябва да почака за титлата след гаф от съотборник
Спортът по телевизията днес, 13 май
Нова смърт разтърси НБА
Саутхемптън ще играе за влизане във Висшата лига
Мачовете по телевизията днес, 13 май
Секси журналистка дари вратар с второ дете + СНИМКИ
Тайната на перфектната кожа – рутина за красота стъпка по стъпка
Дневен хороскоп за 13 май, сряда
Езикова школа Престиж: Лятото започва с английски, игри и нови приятелства
Sean Paul излиза на Vidas Art Arena с Rise Jamaica на 15 май 2026
5 зодии привличат пари и любов до 18 май 2026
Практикер стартира „Майсторска супер седмица“ с до -50% на хиляди продукти
21 пияни или дрогирани водач спипа КАТ за ден
Шестима стажант-юристи встъпиха в длъжност в Окръжен съд - Варна
С 2 419 души е намаляло населението на Варненско за година
Черноморският регион трябва да стане реален приоритет на ЕС
Главно добричлии и шуменци са новите варненци
Черно море победи Локо Пловдив в директен сблъсък за място на баража за Европа
Космически сблъсък: Ракета на SpaceX ще се разбие в Луната
Гигантски калмар е забелязан край Австралия за първи път от 25 години
Сондите „Вояджър“ записаха зловещи звуци от космоса: Какво може да е това?
Вселената се разкрива: Разчетоха изгубена 2000-годишна звездна карта
Тектоничен разлом заплашва да разцепи Африка: Учени откриха първите признаци
Слънцето изпрати огнен „поздрав“ към Земята: Задава се магнитна буря