На 4 март 2025 г., за четиринадесета поредна година, започва престижният национален конкурс „Млад одитор“ – едно от най-значимите студентски състезания в сферата на одита и счетоводството в България.
Организатори на инициативата са Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ), одиторските дружества „Ейч Ел Би България“ ООД и „Захаринова Нексиа“ ООД, с подкрепата на ключови институционални партньори.
Конкурсът е отворен за всички студенти в направление „Икономика“ от университети в България и чужбина, независимо от степента и формата на обучение. С годините „Млад одитор“ се утвърди като едно от малкото състезания у нас, които събират на едно място талантливи млади хора с интереси в сферата на одита и финансовия контрол. Досега в него са участвали над 1000 студенти от 11 висши учебни заведения в страната.
Конкурсът преминава през три етапа на регистрация, тест и казус.
Първият етап е регистрацията, която ще се проведе от 4 март до 3 април 2025 г. Желаещите да участват трябва да попълнят и подадат регистрационна форма, достъпна на сайта на ВУЗФ или на този линк.
Вторият етап е тестът, който ще бъде отворен от 3 април до 1 май 2025 г. Всички одобрени кандидати ще получат тест, който да попълнят онлайн.
До третия етап – решаването на казус, ще бъдат допуснати само участниците, постигнали резултат 50% на теста. Те ще могат да изпратят решението си в периода от 12 май до 9 юни 2025 г.
До участие в конкурса не се допускат студенти, които вече работят в одиторски дружества, както и победителите от предходни издания. Всички етапи се провеждат на български език.
Най-добрите участници в „Млад одитор“ 2025 ще получат атрактивни награди, сред които стажове във водещи одиторски дружества, стипендии за продължаващо образование и други специални отличия, осигурени от организаторите и партньорите на конкурса.
Конкурсът „Млад одитор“ не просто тества знанията на участниците, а популяризира професията на одитора, подчертавайки нейната роля за финансовата прозрачност и стабилност в бизнеса. Това е шанс за бъдещите специалисти да демонстрират уменията си и да се срещнат с водещи експерти в бранша.
Повече информация за конкурса и условията за участие ще откриете на официалния сайт на ВУЗФ - www.vuzf.bg.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕЦБ ще започне нови проверки на излагането на банките към частния кредит
Европейските фондови пазари неглижираха развитието на конфликта в Иран
Украйна съобщи за унищожаването на установка на "Циркон", разположена в Крим
Икономиката на ЕС - от глобализъм към протекционизъм
По-високите цени на петрола облекчават фискалната криза в Русия
Окончателно: Съдът спря поскъпването и разширяването на зоните за паркиране в София
Експерти: Координационното звено няма да реши проблема с купения вот
Министър Христанов смени шевовете на ИАРА и ИАЛВ
Избори без доверие: Къде се къса системата?
Акцията на ГДБОП: Българи и румънци са арестувани за фалшивите евробанкноти
Испански гранд има нов треньор
Разкриха плановете за връщането на Малена Замфирова в България
Чутовна издънка и грандиозен скандал в Реал Мадрид заради Мбапе
Важна информация за Фейгин
Модрич подкрепи Чилич в Маями
Лошо! Ас на Славия аут за България
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Цветове за добро настроение през пролетта
Здравословно пилешко с лимон, билки и зеленчуци
Женски хороскоп за април 2026
„Пролетна супер седмица“ стартира в Практикер
3 важни поверия за Благовещение
Български астрономи откриха нова свръхземя
България е сред най-големите търговски партньори на Иран – четвърти по внос, осми по износ
ЦРУ и Мосад допуснаха фундаментална грешка при подготовката на войната в Иран
Доклад: Лавинообразен ръст на дрогирани и неправоспособни водачи през 2025 г.
Българи масово купуват имоти в Кавала, вдигнаха цената до 2000 евро на квадрат
Във Варна ще вали до Цветница
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога