Това, което обявихме още в неделя, преди да се разбързат с вотовете на недоверие, е че правителството трябва в момента да приеме всички закони по ПВУ, за да не загубим 10 млрд. лв. Радваме се да видим, че най-накрая първият такъв закон влиза в комисия тази седмица – законът за личния фалит. Насърчаваме правителство да влязат и другите два закона – този за сигналоподателите и ново ръководство на антикорупционната комисия”, заяви съпредседателят на ПП-ДБ Асен Василев.
“В неделя заявихме, че след излизането на доклада на еврозоната, ако не са приети всички закони по ПВУ, ние ще инициираме вот на недоверие заради загубата на тези 10 млрд. Бюджетът е абсолютно скандален, с възможности за огромни корупционни скандали, свързани с 7 млрд. непрозрачно харчене, които ще се харчат в държавните предприятия през ББР”, добави Василев.
За инициирания вот на недоверие от страна на “Възраждане”, Василев каза, че ПП-ДБ винаги е била проевропейска партия и, ако вотът на недоверие е с мотиви, че правителството води грешна политика за Украйна, няма да го подкрепим.
За скандала, който се завихри около председателя на парламента Наталия Киселова и ПП МЕЧ, Василев каза, че е недопустимо да се разформирова една партия по технически причини.
“Радваме се, че групата се възстановява. Независимо някой дали ни харесва или не, стига да изпълнява условията, трябва да има ПГ. Наталия Киселова с това си действие не помогна на авторитета на парламента. Ако не беше се върнала назад, за да възстанови МЕЧ, със сигурност и ние щяхме да подкрепим призивите за оставката ѝ. С действията ѝ по избора на конституционен съдия тя наруши санитарния кордон около Пеевски, която декларация тя подписа, и тя вече няма нашата подкрепа“, категоричен е депутатът.
За загиналия в Газа Българин Асен Василев заяви, че МВнР и службите не са си свършили работата. “За да имаме ясна позиция, трябва да знаем фактите. Има изявление на ООН, че българинът е убит от израелската армия, а и изявление на Израел, че не са били на територията, където това се е случило. Няма как да вземем разумна позиция, докато не знаем фактите.“
Лъчезар Ставрев работи обратно като шофьор в партията”, каза още Василев.

Путин раздели политически Берлин с предложението си за Герхард Шрьодер
Възможен ли е мир след срещата между Доналд Тръмп и Си Дзинпин?
Оптимизмът владее борсите в Европа въпреки безизходицата в преговорите между САЩ и Иран
Компаниите се презапасяват и натоварват складовете с повече стоки
Morgan Stanley: Петролният пазар е в надпревара с времето заради Ормузкия проток
Проф. Панайотов: Забавяне на избора на ВСС може да доведе до политически щети
"Левски" се готви за "Лудогорец" - Веласкес с анализ и план
Проф. Шехтман: Трябва да държим изкуствения интелект под контрол
Глоба за превишена скорост без книжка: Разказ от първо лице за фишинг измамите
Ромарио се забавлява с новата студентка в Париж + СНИМКИ
Патрика разкри какво си е казал с "Кюстендилеца"
Задава се уникално шоу: Феновете на Локо отвърнаха на тези от ЦСКА
Германец ще надува свирката на финала
Ще играе ли Меси на Мондиал 2026? Селекционерът на Аржентина даде отговор
Цървена звезда показа на Левски, ЦСКА и Лудогорец как се прави
Поверия за 12 май – Герман Градушкар
Дневен хороскоп за 12 май, вторник
Три топ хардкор банди откриват лятната сцена в Борисовата градина
3 грешки, които допускате, когато приготвяте паста
Day Off: Family Time посреща ваканцията с игри, семейни активности и големи награди
4 тренда при обувките за пролет-лято 2026
Тръмп: Примирието с Иран е на изкуствено дишане
Реал (Мадрид) взе решение за новия треньор, плаща 6 милиона за правата му
Състоянието на Любен Дилов-син се подобрява
Обявиха жълт код за опасно дъждовно време в няколко области у нас
Любо Пенев с емоционален пост за предстоящия Мач на надеждата
Навръх 35-тата си годишнина ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ разкри STEM център
AI откри над 10 000 потенциални екзопланети
Космически апарат на НАСА ще използва Марс, за да промени траекторията си
3D принтирането ще направи ракетните двигатели по-гъвкави и безопасни
Апокалиптични прогнози през вековете: Култ предрече края на света за 2026 г.
Телескопът „Джеймс Уеб“ откри гигантска неподвижна галактика в ранната Вселена
Какво ще стане, ако Слънцето изчезне за 1 секунда?