Симпатизанти на МЕЧ блокираха центъра на София. PR-специалистът Пепи Димитрова заяви, че този протест не се различава с нищо от последните, които сме виждали.
"Дори си помислих дали това не са същите хора, докарани с автобуси на това място, на което сме виждали на предишните. Искрено започвам да се притеснявам, че това са агитки, които лесно биха могли да бъдат докарани на площада за различни цели. Заплахата не се изпълни - няма огън, няма побоища, няма кръв. МЕЧ усещат, че губят сила, председателят на НС им направи добра услуга, но избори не се виждат", каза Димитрова в студиото на "България сутрин".
Според нея лидерът на МЕЧ Радостин Василев, чрез агресия търси внимание и по този начин покачва рейтинга си.
"МЕЧ печели от тази ситуация, дори медийното присъствие към тях е доста по-засилено. Радостин Василев го знае това и може би заради това прави тези протести, може би ще покачи своя рейтинг с 1-2%, както и този на партията. Виждаме все по-вяли протести в политическата среда в България", коментира изпълнителният директор на "Галъп интернешънъл Болкан" Петко Петков в ефира на Bulgaria ON AIR.
PR-експертът е на мнение, че председателят на НС - доц. Наталия Киселова, е спазила точката на правилника на НС.
"Никой не е свидетел на тези разговори, които Радостин Василев твърди, че е записал. Това също е недопустимо. Тази сутрин се замислих за шпионския скандал между българите в Австрия и Лондон, и това перчене на един политически лидер в България, че държи записи. Това поведение трябва да бъде санкционирано, това не може да бъде толерирано", подчерта Димитрова.
Петко Петков смята, че Василев търси юридически похвати, за да контролира определени поведения.
"Виждаме агресивния език на определен депутат, който напада една жена и тя остава беззащитна, всички стоят отстрани и не знаят какви политически ходове да предприемат, за да могат генерират доверие. В същия ден, в който Радостин Василев обяви своя доста агресивен хулигански език, трябваше да бъде декларирано от всички формации в парламента дали са "за" или "против", коментира Петков.
По думите на експерта такъв тип поведение не се вижда само у нас. Такова поведение в момента се наблюдава и в глобален мащаб - започва от президента на САЩ и стига до нас.
“Изглежда дори печелившо, защото обира агресията на част от обществото. Моето голямо притеснение е, че тази агресия в даден момент ражда и диктатурите. Ние можем да съдим Радостин Василев, вчера той изглеждаше победител, а всички останали жертви", добави Димитрова.
Експертите се обединиха около това, че само БСП категорично заяви подкрепата си за доц. Киселова, а депутатите служат и за пример в българското общество. "Агресивните прояви на г-н Василев съвпаднаха със случаи на деца, които проявяват агресия. Специалистите се чудят откъде идва тази агресия - моделите на поведение, които идват отгоре надолу, са много погрешни. Това насилие трябва да бъде ограничено от хората, които са на най-високо място", категоричен е изпълнителният директор на "Галъп".
Според Пепи Димитрова, ако получим "да" за приемането ни в еврозоната, правителството ще се стабилизира, но ако получим "не" - Борисов ще трябва да реши дали иска да е президент, или премиер.
Гледайте видео с целия разговор.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
FIEC: Гъвкавите ценови механизми ще внесат сигурност в дългосрочните строителни проекти
ЕЦБ ще ускори одобряването на промени в моделите за капиталов риск на банките
"Еврохолд" планира да емитира облигации до 300 млн. евро, за да рефинансира дълговете си
Производствените цени в България са нараснали с 8,4% на годишна база през февруари
Модната верига Debenhams повиши прогнозата си за печалба за 2027 г.
Mistral емитира дълг за 830 млн. евро за изграждането на център за данни
Дечев: Емилия Русинова многократно е минавала границата в една кола с Пепи Еврото
Евакуират жителите на село Априлово след преливането на река Черни Лом
Борисов: Ако не беше ГЕРБ, прогресът щеше да е регрес
Земетресение с магнитуд 7,3 по Рихтер удари района на Вануату
Наско Сираков: "Левски" няма нов собственик, слуховете са спекулации
Министър Нейнски в Киев: Ужасите на войната са ежедневие за украинците
Бивш играч на Байерн и Ман Сити карал без книжка. Рискува затвор
Гръм от "Герена"! Левски обявява новия собственик!
Ново сребро! Стилияна Николова е втора на топка
Финалът между Индонезия и България пропада?
Ювентус иска уругваец от Ман Юнайтед
Весела Лечева с предложение за решаване на институционалната криза
Венера преминава в Телец на 30 март – възможни са конфликти в любовта
Високопротеинова супа с кюфтенца и зеленчуци
Магия за 15 минути: Как да се почувстваш като кралица (дори в делник)
Ароматното начало на деня – как да изберете най-доброто кафе за дома
Екип на ЦКБ засади 180 фиданки от бял бор в екоинициатива до Перник
Историческата драма „Константин Философ“ тръгва по Bulgaria ON AIR от 2 април
Гюров разходи министрите по ужасите на войната в Киев (СНИМКИ)
Язовир "Камчия" преля, пренасочват водата към "Цонево"
Гняв в Добрич заради смъртта на дете
Варненско "Ауди" е причинило катастрофата с три коли на АМ „Хемус“
МВР работи по 576 сигнала за изборни нарушения, най-много са от Бургас, София и Враца
Стана ясно кога ще отвори отново басейн "Делфини" във Варна
Милион сателити Starlink заплашват да отнемат нощното небе на Земята
Защо никой не смее да отвори гробницата на първия китайски император вече 2200 години?
Инцидент: Астронавт на НАСА загуби говора си в космоса, лекарите са в недоумение
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство