Добре съм и съм в кондиция, заяви пред БНТ инж. Стоян Братоев, който в петък беше отстранен от поста изпълнителен директор на столичния "Метрополитен" – пост, който заемаше близо 25 години. Именно с името на инж. Братоев е свързано и разрастването на столичното метро в последните 2 десетилетия.
"Работя, както винаги, няма разлика, от това което е било преди", обясни вече бившия изпълнителен директор на столичния "Метрополитен" във връзка с появили се тези, че не е добре здравословно.
"Основната ми задача е да върви строителството на метрото, експлоатацията и да върви ефективно, както е било досега и ще върви, защото аз съм член на съвета на директорите".
"Цялата организацията на метрото от нулата до сега, аз съм участвал в тази система. Както се казва създавал съм я като структура, като обучение на кадри, като подготовка на кадри и ще продължавам да го правя, за да върви ефективно метрото", заяви инж. Братоев и поясни, че не е освободен като член от съвета на директорите и има всички управленски функции.
"Когато беше това мероприятие, когато правиха смяната, колегите дойдоха и ми предложиха и казаха: г-н Братоев, вие сте знака на метрото, вие сте символа, ще продължавате да действате и помагате. В действителност в една такава ситуация обикновено има стрес, но няма да има стрес“, обеща бившият изпълнителен директор на столичния "Метрополитен". Той отказа да коментира защо в петък се получи така шумно отстраняването му от поста като изпълнителен директор на метрото.
"Не знам и не искам да го коментирам", каза инж. Братоев.
Той обясни, че в действителност има прекратена поръчка за покупката на 8 влака. "Идеята е да се пусне нова за повече влакове, защото имаме потребност. Поръчката беше за 8, вероятно ще я направим за 16. Зависи от Столична община“, обясни още Братоев.
Той увери, че всички строителни дейности ще продължат да се изпълняват и той ще следи стриктно всичко.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
САЩ могат да поддържат морска блокада на Иран за неопределено време
Киберсигурността е част от корпоративното управление: широкият обхват на NIS 2
OpenAI се насочва към годишни приходи за над 40 млрд. долара преди IPO-то
Украинските дронове подпалиха пристанището в Уст-Луга, Латвия съобщи за свален дрон
Петролът леко поскъпва, докато танкери напускат Персийския залив въпреки кризата в Ормуз*
Тръмп налага мита върху вноса на дронове
Масово сбиване в Старозагорско доведе до смъртта на 30-годишен мъж
Хороскоп за 15 август: Пари и късмет идват за 4 зодии
"Евровизия" в Бургас донесе на Дара пожизнен билет за всички музеи в региона
ЦСКА се отърва от един от ненужните си футболисти
Свиневъдите получават възможност за по-свободна търговия и износ на живи животни
Трансферна рокада в ЦСКА: Додай заминава, заместникът му идва от Локо Пловдив
Григор Димитров: Титлата в Синсинати е един от най-хубавите моменти в кариерата ми
Манчестър Юнайтед и Челси в битка за Николо Трезолди
Алексис Мак Алистър остава в Ливърпул въпреки интереса на Манчестър Сити
Фюри - Джошуа пропада?
Родри иска да остане в Испания заради трансфер в Барселона
Защо все повече жени избират преносима сауна за дома?
Най-добрите упражнения за жени над 30, 40 и 50 години
5 поверия за Голяма Богородица
7 признака, че може би имате сънна апнея
„Не разравяй пръстта“ от Дженифър Макмеън
Нумерологична прогноза за 14 август
Как се лекува бактериалната вагиноза?
Контактен дерматит през лятото, свързан със слънцезащитни продукти
Кога лабораторните резултати при бъбречна колика пропускат инфекция?
Ласа треска – ендемичната хеморагична треска на Западна Африка и разликите ѝ с Ебола
С помощта на ИИ се създадоха бактериофаги срещу резистентни бактерии
Здравеопазването с най-голям ръст на наетите с близо 10,8 хил. души за година; Кои области имат най-много лекари и кои най-малко
Общинар оставил на тъмно входа на Морската градина във Варна заради кино
Семейство Коцеви са платили на Община Варна за заграбените имоти в Морската градина
Искат пълна забрана на Tik Tok за територията на България
Хороскоп за 15 август 2026
25 души пострадаха във "войната" по пътищата за ден у нас
Дядо стреля с арбалет от тераса си по младеж