IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Жители на "Младост 3" на протест, искат да спасят детска площадка

Теренът е готвен за застрояване

Снимка: Facebook/Район Младост - Столична община

Снимка: Facebook/Район Младост - Столична община

Жители на столичния квартал "Младост" 3 излязоха на протест с искане за запазване на зелени площи и детска площадка. Те са против предвиден строеж в междублоково пространство.

Кметът на "Младост" Ивайло Кукурин обясни, че това е частен терен, а не общински и в момента има предложение за назначаване на работна група, която да обсъди възможностите за запазване на терена.

Пред bTV по повод постъпилия сигнал от жители на ж.к. „Младост 3“ относно предполагаемо издадено разрешение за строеж, направление „Архитектура и градоустройство“ заявява:

"Към настоящия момент не е издавано разрешение за строеж, поради което изразените опасения са неоснователни. През 2023 г. е издаден отказ за допускане на изработване на проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП) за имота. Собственикът е обжалвал отказа, а с решение на Административен съд – София същият е отменен".

Съдът е приел, че общината не е имала право да откаже допускането на този етап от административната процедура. При евентуално внасяне на проект за ПУП, ще бъде проведено обществено обсъждане, на което жителите на квартала ще могат да изразят своето мнение.

Всички становища и възражения могат да бъдат подадени чрез районната администрация и ще бъдат включени в разглеждането на проекта в рамките на заседание на Общинския експертен съвет по устройство на територията (ОЕСУТ).

Заседанието ще бъде предавано онлайн, а на него ще бъдат поканени всички заинтересовани страни, включително граждани, районният кмет и главният архитект.

От своят страна собственикът на терена Камен Попов заяви пред bTV, че е купил парцела преди повече от 15 години и се е съобразил с всички заповеди и решения на съда. 

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата