"Поправката бе ясно намерение да се сложи ръка върху медиите и свободните гласове. Нашите пътища се разминаха по въпроса със свободата на словото. Основната ценност, за които сме настоявали през годините, е именно тя. Влизали сме в остри конфликти още от времето на „Хъшове" с тогава действащи политици и битката за всички за свободата на словото. И тази поправка в закона, която се опитват да прокарат, аз я приех като предателство спрямо цялата ни предишна история. Защото със същите тези хора, с които сме стояли рамо до рамо, сме отстоявали тази ценност. А когато тя изчезне вече няма какво да ни свързва. Затова реших да напусна".
Това бяха първите публични думи на Иво Сиромахов след раздялата му с телевизия „Седем осми" и Слави Трифонов. Признанието доскорошният водещ направи в „Контракоментар с Асен Генов" в платформата Ютуб.
„Моето условие да работя след като беше създадена партията - където очевидно съм извън нея и не споделям нейните цели и идеали, каквито не виждам - беше да имам пълна свобода в телевизията. Досега я имах, при мен можеше да се каже всичко и без монтаж, нямаше опит за цензура. Но е то, че и това се случи. Нямах грам ограничение през годините и това бе причината да работя тук. За мен е важно да спя спокойно и да се гледам в огледалото без да ме е срам от това, което виждам", добави Сиромахов.
Раздялата идва, след като Сиромахов публикува изключително остър текст срещу Тошко Йорданов. Повод за него бяха предлаганите законодателни промени от ИТН, които предвиждат затвор за разкриване на лична информация за публични личности. Много известни личности също не спестиха критиките си в тази насока.
"Имам удоволствието да ви съобщя, че от днес вече не съм водещ в телевизия „Седем Осми". Телевизията поставя ново начало в славния си път към сърцата на суверена. На Слави и Тошко пожелавам здраве, свобода, независимост, щастие, любов, смелост, мъжество, достойнство, чест и ум. Те другото си го имат", написа във фейсбук профила си водещият в телевизията на Слави Трифонов и негов приятел от години - сценаристът, писател и режисьор Иво Сиромахов.
"Свободната журналистика е в онлайн медиите, а не в традиционните", посочи Иво Сиромахов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Хороскоп за 23 март: Печалби в бизнеса и предизвикателства за зодиите
Любовен хороскоп за всички зодии за периода 23-29 март
Рецепта за лазаня "Болонезе" с телешка кайма и моцарела
Поверия за здраве, късмет и пари на Благовещение
Джошуа със силни думи от Украйна след тренировките с Усик
Александър Иванов: Младите са пълна развалина - с паник атаки, закачени за хазарт
Спортът по телевизията днес, 23 март
Мачовете по телевизията днес, 23 март
Артета: Ще използваме загубата като мотивация
Героят О'Райли: Чувството е изумително!
Интер забрави как се бие! Само 1:1 с Фиорентина
Реал взе по драматичен начин дербито на Мадрид
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 – 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Остра критика към Коцев: Бургас имат проекти за 60 млн.евро, а Варна само за 14 млн.евро
Мащабно изследване разкрива тревожни ефекти от разговорите между потребители и ИИ
Брокер призова бедните да спрат да купуват имоти
В черните дупки се крият странни математически структури, твърдят учените
Фрапиращи случаи на негодна храна за ученици
Животът в големите градове може да намали риска от инсулт
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната