Служебният премиер Андрей Гюров посети Министерството на външните работи и поздрави екипа на Кризисния щаб с успешното приключване на активната фаза на операцията по извеждане на български граждани от региона на Близкия изток и Иран.
На служителите на ведомството бяха раздадени почетни отличия за висок принос при извеждането на българите от конфликтните точки в Близкия изток.
Премиерът се запозна и с условията и начина на работа на Ситуационния център на външното ни министерство.
"Не само отчитаме една добре свършена задача, но и отдаваме значение на професионализъм, дълг и отдаденост. Те правят голямата разлика, която направи така че работата на Ситуационният център да остане в историята на българската дипломация. Това бе безпрецедентна по сложност и мащаб операция. Колегите успяха да изведат по професионален и спокоен начин повече от 2600 български граждани от зоната на конфликта по въздух и суша, при постоянно променящи се опасности”, бяха думите на Гюров към служителите на МВнР.
“Това са 2600 съдби и причини да се гордеем с работата му. Страната ни е на първо място по изведени граждани от зоната на конфликта. България е една от държавите с най-много организирани полети. Сънародниците ни трябва да се гордеят - могат да разчитат на държавата, когато се нуждаят от нея", каза още служебният премиер.
Гюров отчете и обратна връзка - много от гражданите са изпратили и благодарствени писма. Именно това е най-важния показател, по думите на Гюров, защото се вижда за кого се прави.
Външният министър Надежда Нейнски каза, че хората действително са усетили грижа от страна на държавата. "Служителите на Ситуационния център минаха отвъд служебните си ангажименти. Те бяха много ангажирани с процеса по извеждане на българи. Това има голямо значение за авторитета на Външното министерство и за защита на българските интереси", каза тя.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 6 юли
Анкета: Докога ще продължи ралито при компаниите за чипове?
Защо надделяват популистките тенденции в крайнодесния политически спектър
Любомир Дацов: В средносрочната рамка не е планирано дефицитът да влезе в норма
Dow затвори над 53 хил. пункта за първи път
Собственикът на "Северен поток" няма да получи застраховка заради взривовете
За пръв път в историята Китай изпревари Япония по продажби на автомобили в Европа
Лесна рецепта за пилешки дробчета с ориз и тиквичка
Къде точно спира нощният автобус по линия N1 в посока "Младост"?
Тайната на дълголетието: Влиянието на оптимизма и лошото настроение
Испания надхитри Португалия в мегасблъсък
Ексклузивно в Gol.bg: Левски е на крачка от нов милионен договор!
Борац – Левски: Кога, къде и по коя телевизия да гледаме мача?
Левски или ЦСКА? Чочев каза дали напуска Лудогорец!
Министър Керязов се срещна със Стефан Ботев и Асен Златев
Левски готви седми трансфер: Шампионите работят по три варианта за нов централен защитник
Лилиум – как да я отглеждаме и да расте красиво
Таро карта за 7 юли, вторник
Здравословен чиа пудинг с тъмен шоколад
Юли обръща плановете на някои зодии: Ето кой ще спечели най-много
Дневен хороскоп за 7 юли, вторник
Мощният портал на 7/7 отключва късмета за 3 зодии
Григор Димитров отпадна след петсетова драма на "Уимбълдън"
Черно море представя отбора за новия сезон в събота
Катя Дафовска претърпя тежка катастрофа
България и Турция замразиха договора с "Боташ" за 15 месеца
Тръмп: Путин и Зеленски искат да сложат край на войната
Иван Иванов влезе в основната схема на турнир в Нотингам
Мистериозни сфери шокираха хора на австралийски плаж: Вероятно са части от ракета
Съставът на 3I/ATLAS потвърди произхода ѝ: От система със звезди, по-стари от Слънцето
Астероидът Апофис ще премине опасно близо до Земята през 2029 г.
Бивша служителка обвини НАСА, че премахва НЛО от сателитни снимки преди публикуване
Към Луната и Марс: Технологиите и откритията, които ще променят света в следващите 25 години
Най-високите тропически дървета в света имат сложна защита срещу суша