Пиар експертът Диана Дамянова остро разкритикува вътрешния министър Иван Демерджиев за твърденията около пътуванията на Делян Пеевски и Десислава Атанасова.
В позиция във Фейсбук тя отново предупреди, че в политиката първо трябва да се мисли, а след това да се говори.
Поводът е документ, показан от Десислава Атанасова, според който тя не е напускала турска територия в периода, за който Демерджиев я е свързал с пътуване до Дубай при Пеевски.
Според Дамянова става дума за удар по репутацията на конституционен съдия без надеждни доказателства.
Ето и пълният текст на коментара на Дамянова:
Принципът "не казвай хоп, преди да скочиш"
Проблем ли е, когато казаното от теб не е много вярно, не е съвсем вярно или съвсем не е вярно.
Много усилия положих по времето на Кики да ги науча, че в политиката /то и в бизнеса и обществото е така/ трябва първо да помислиш, после да кажеш „хоп”.
Защото да, ефектът от бързото казване, особено когато ти си властта, е немедлен. Казаното от теб обикаля телевизорите един по един, после започват анализаторите – един по един, после започват коментаторите един по един и така, казаното от теб се мултиплицира много бързо, много силно и с огромен ефект.
Проблемът настъпва, когато казаното от теб не е много вярно, не е съвсем вярно или съвсем не е вярно.
Тогава върху теб, доста често без да го забележиш се изсипва онова нещо, което не можеш да пипнеш с ръка, не можеш да купиш с пари и не можеш да пребориш със собствени сили, онова нещо наречено обществено мнение.
Защото хората много лесно "купуват" сензациите, много лесно се хващат на убедителните твърдения, особено когато са произнесени от властта.
После обаче хората бавно и системно научават, че не може да ти се има доверие, че говориш често дори твърде често непроверени неща или неща, които не можеш да докажеш или накратко че си един лъжец
Принципът "не казвай хоп, преди да скочиш" е елементарен комуникационен принцип, който остана напълно непознат за управлението на ПП-ДБ и естествено доведе до срутване на неговия престиж, на доверието към нещо и оттам и на одобрението на обществото.
Защото готино е да арестуваш Борисов, още по-готино щеше да бъде ако от този арест следваше нещо друго, освен връщане на Борисов на бял кон, необвинен и свободен.
Та така и с новия вътрешен министър, който е доста подобен на стария /онзи с олигархичния тризонет и асансьора към него/.
Огласяване на данни за вдигането на личен рейтинг
Извън институционалния факт, че МВР има задача да събере информация и да я представи на прокуратурата , а оттам и на съда, преди някой да бъде обявен за престъпник, извън институционалния факт, че МВР бива и следва да разгласява данни, при събирането на доказателство само и единствено когато неогласяването на тези данни може да доведе до вреда за обществото, когато хората следва да бъдат предупредени за престъпник на свобода и въобще, огласяването на тази данни следва логиката на предотвратяване на опасността.
Освен когато, огласяването на такива данни не преследва други /останали зад кулисите/ цели или не преследва просто покачване на личен рейтинг от човек, който не знае че повишаването на рейтингът /одобрението на обществото/ е процес, а не мигновен акт.
Но така или иначе при огласяването на факти от текущо разследване би следвало да се спазва принципът , основен за модерното правораздаване – по-добре 10 престъпници на свобода, отколкото един невинен в затвора.
Или онзи принцип, който е заложен в американското правосъдие, което за да се издаде осъдителна присъда иска да има доказателства beyond a reasonable doubt, както и че има една еднинствена причина "демокрациите да са разделили ролите между полицията, прокуратурата и съда. И тя не е бюрократична. Тя е защита на свободния човек."
Не намирам освен имидж, в името на което и без надеждна проверка посягаш на нечия репутация
Та Десислава Атанасова показва документ от турските власти, че не е напускала турската територия във времето за което Демерджиев я прати в Дубай до Пеевски.
Знам че сега кошаревските свидетели на Демерджиев ще извадят нови кошаревски данни.
За мен, без да съм гласувала никога за нея, Десислава Атанасова е конституционен съдия, чиято репутация беше унищожена от действащ министър на вътрешните работи, без доказателства, или поне без надеждни такива.
А министърът много добре знае колко е важна репутацията, нали именно за това си е самосъздал десетки и стотици фенстраници и групи, именно в търсене на добра репутация.
Само че посегателството върху нечия друга репутация, в търсене на утвърждаване на своята не е акт на държавническо благоприличие, а на чиста злоупотреба с власт.„
Малко като онзи, дето също беше министър /само че с тризонет/ и който четеше от трибуната на народното събрание разменени текстове между лекари, които наричаше убийци, публично и ей така.
Но той поне беше физкултурник, та имаше някакво обяснение.
Сега не намирам освен имидж, имидж и имидж, в името на което и без надеждна проверка посягаш на нечия репутация.
Ами не е добре.

БСК: Новият механизъм за минималната заплата ще даде предвидимост на бизнеса
Денев: Промени в лекарствената политика не трябва да рискуват достъпа до медикаменти
Теорията на Тръмп за световната сила е подложена на изпитание в Иран и Канада
Поевтиняването на петрола с 4% донесе оптимизъм на европейските фондови пазари
Унгарската централна банка намали основния си лихвен процент до 5,5%
Киев получи ракети за Patriot, директорът на ЦРУ е на необявена визита в Москва?*
Григор Димитров прегази италианец за 52 минути на старта за US Open
Почина кралицата на кънтри музиката Доли Партън
Доц. Киселова: Отиващият си ВСС си урежда децата - дъщери и снахи вместо способни хора
Журналисти: Системите са пробити, а Радев и хората му само говорят
Експресно! Гришо върза „геврек“ на италианец в квалификациите на US Open
Каквото и да стане в Атина, този Левски вече спечели нещо по-важно
Сектор Г надъхва цесекарите с велик мач
ЦСКА окупира върха след битка с Лудогорец
ЦСКА с традиционен ход преди съдбоносната битка с ОФИ
Жалко! Първата ракета на България отпадна от US Open
Почина певицата Доли Партън
А ако просто спрем да мислим за чистенето?
Дневен хороскоп за 26 август, сряда
Любовен хороскоп за септември 2026
Ангелската дата 25/8 носи положителни промени за 5 зодии
Най-големият осиновител на пчели в България
5 ранни неврологични признака на дефицит на витамин B12, които лесно се пропускат
Лекарствата по здравна каса поевтиняват, докато инфлацията у нас расте
Кърмене – ползите му са повече от хранене
Чуждо тяло в ухото или носа при децата – какво не трябва да правим?
Учени откриха ключ за рак на гърдата
Най-честите митове за горенето на мазнини
Затварят кораба-музей „Дръзки“ за посетители
Tърсят шеф за управление на отпадъците и контрола по чистотата във Варна
Дилър, пласирал два вида дрога на жена, продължава да търка наровете във варненския арест
Магнитни бури удрят Земята в следващите дни
Предстои второто издание на Международния черноморски театрален фестивал във Варна
Първият електрически влак „Алстом” е вече у нас