В нашата държава някой непрекъснато съди някой друг или нещо.
Кеворкян съди Михнева, че го нарекла кредитен милионер и съдът постанови тя да плати 11 лева.
Софиянски се изправя пред иск за над 5 милиона лева за бизнесцентъра на “Гурко” 1.
Иван Славков ще завежда дело срещу ВВС заради филма, който го компрометира като корумпиран.
Сульо съди пульо.
Тези дни обаче има и едно друго интересно дело, което е заведено не от кой да е, а от самия генерал Бойко Борисов. Нещастникът, който ще бъде съден, е второкурсникът Здравко от УНСС, а провинението му е, че пратил sms на генералния секретар на МВР.
На 8 декември миналата година в Кърджали, на студентски купон, някой съобщава, че има номера на главния секретар на МВР. Едно от момчетата решава да провери и се обажда, търсейки "Иван". От другата страна обаче мъжки глас го предупреждава да спре да се "закача". Десет дни по-късно немирникът Здравко отива на купон в Студентски град, където същата компания решава да прати SMS на този номер.
Около 2 часа през нощта генералът получава заплашително съобщение, сигнализира НСБОП и в края на краищата се установява, че номерът принадлежи на опасното лице Здравко. Така сега агресивният престъпник чака делото си, което няма да се учудя ако приключи с доживотен затвор или нещо подобно. Не става обаче ясно дали генералът се е отърсил от страха или все още го облива студена пот нощно време. Добра терапия в такива случаи е леенето на куршум или баенето от врачка.
Историята малко прилича на тази на “Вълшебника от Оз” - там имаше един лъв, който знаеше, че е цар на животните, обаче му се разтреперваха мартинките от всеки повей на вятъра. Така и генералът наш се почувствал застрашен от среднощното съобщение и след залавянето на рецидивиста побързал да заведе дело срещу него, така че да има поне един осъден престъпник в страната.
Моята позиция, както и на всички нормални хора, е категорично против изпращането на каквито и да били sms-и на политици и хора в държавната администрация, а и не само на тях, особено ако са заплашителни /sms-ите, не хората/.
Но все пак звучи малко смешно човекът МВР да съди някакъв току що излязъл от тийнейджърската възраст младеж с мотива, че се уплашил от съобщението, което получил от него.
Доста по-полезно ще е да накарат диването да извърши нещо обществено полезно или просто да плати някаква глоба. Да не говорим, че срещата с ген. Борисов си е достатъчно страшна сама по себе си.
Пък и цялата работа прилича на историите за осъдени младежи, хванати с няколко цигари джойнт, докато големите наркотрафиканти се измъкват като братовчеди на Худини.
Иначе искрено пожелавам на ген. Борисов да не получава подобни съобщения, защото страхът доказано не е полезен за здравето. А той определено ни трябва здрав.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Европа създава технологични дружества от световна класа
Евтините дронове превръщат енергетиката в слабото звено на световната икономика
De Beers спира производството в основната си диамантена мина в Южна Африка
Анкета: Как да диверсифицираме инвестициите в технологични компании?
Wall Street е на червено, а петролът поскъпна рязко поради напрежението за Ормузкия проток
ЕК планира да мобилизира близо 900 млн. евро за възстановяване на Ивицата Газа
Таро хороскоп до 19 юли 2026: Новолунието в Рак носи емоционално обновление за всички зодии
Майки от цялата страна излизат на протест с искане за адекватна подкрепа
Аржентина – Англия: Свирепата класика пак е тук
Веласкес реди нов Левски за Борац
Левски – Борац Баня Лука
Паника! Меси стресна Аржентина
Франция – Испания: Сблъсък на фаворитите открива полуфиналите на Мондиал 2026
Левски приема Борац в решителен реванш пред пълен "Герена"
5 забрани за Горещниците през юли
Таро карта за 14 юли, вторник – Тройка чаши
Идват горещниците: старо поверие разкрива каква ще бъде зимата
Дневен хороскоп за 14 юли, вторник
Традиционна агнешка чорба за Света Марина
Италианска шоколадова торта с череши
Времето във Варна на 14 юли 2026
20-годишен катастрофира след дрифт във Варна, пострада дете
Всяка десета нова кола в България е електрическа
Летни работилници в библиотеката
Нов регламент: Мигащите стопове при аварийно спиране стават задължителни за новите коли в ЕС
Ученици от Хуманитарната гимназия успешно преминаха стажа си във Варненския апелативен съд
Има ли живот на Gliese 3378b: Уникална суперземя на 25 светлинни години от нас
Седем години в Космоса: Какви открития направи руската обсерватория „Спектър-РГ“
Назрява война между хора и слонове за територия в африканската савана
Китайски космически апарат се приближи до мистериозен обект близо до Земята
ЕКА ще търси следи от древен живот в глинени находища на Марс
Разкриха мистерията с масовата смърт на морски обитатели в Австралия