Поредните елиминации в MasterChef опънаха до краен предел нервите на участниците, а за първи път не един, а двама участници свалиха престилките завинаги.
В отборната игра "сините" и "червените", с капитани съответно Стефан и Мариела, имаха тежката задача да погалят небцето на специалните гости - претенциозни рекламисти.
Шеф Виктор Ангелов направи светкавична демонстрация на транжиране на пиле, за да предложи на състезателите избор от четири компонента, скрити в заключени кутии, с които те трябваше да създадат истинска кулинарна симфония.
В хода на 60-те минути, с които разполагаха, отборите установиха, че едно от предястията - блини, се приготвя от противниците Боян и Елена. За основно ястие пък състезателите заложиха на кубински пръжки и пълнено пилешко със сирена срещу мариновано пиле на скара.
Планът на Стефан за меню бе определен от шеф Ангелов като тъп, явно и рекламистите са били на същото мнение, тъй като дадоха победата на отбора на Мариела.
Така в елиминациите зад печката застанаха загубилата стрес теста Диляна, Елена, Каролина и Аврам. Те трябваше да представят чиния с пълнени бейби калмари с полента и щрудел от гъби и праз.
Диляна чистосърдечно си призна, че за първи път чува за полента, а Елена се притесни, че вече веднъж се провали с калмари.
Журито пък едва не докара до инфаркт Аврам. Първата спасена бе Елена, а след това Петър, Андре и Виктор извадиха "секирата". Диляна напусна шоуто със сълзи на очи, а неочаквано престилката свали и втори играч - Каролина. С пламенна реч за участието му, шеф Ангелов накара Аврам да помисли, че ще има и трети изгонен. Видимо притеснен и с опънати нерви той все пак дочака присъдата си - спасен. Което пък го амбицира да се докаже още повече в конкуренцията на другите пет оцелели претенденти за титлата първи MasterChef.

Икономическото влияние на „Евровизия“
Лидерите на тюркските страни гледат към цифровизацията и новите търговски пътища
Атака с дрон е причинил пожар в атомна електроцентрала в ОАЕ
Кадър на деня за 17 май
Зелената енергия изглежда „имунизирана“ за шокове като този около Ормузкия проток
Папа Лъв XIV създава комисия по изкуствен интелект
Самооценката: Как влияе на живота ни и как да я укрепим
Рецепта от тефтера на баба: Сочен сладкиш с домашно сладко
Проф. Аспарух Илиев: Всички новини в Германия започват с Дара и България
Еуфория в София: Голямо празненство след триумфа на Дара на "Евровизия"
Технически проблем спря Верстапен от победа в легендарно състезание
И скандален рефер не спря Барса за велик рекорд!
Това е категорична игра с ръка, беснее босът на Форест
Локомотив пак удари Рилски, ще има 5-и мач
Байерн празнува титлата с хиляди фенове пред кметството
Левски не го беше правил така срещу ЦСКА от 31 години
Ходене за отслабване – достатъчни ли са 10 000 крачки
"Бангаранга" на всички. Много ви обичам!" – първи думи на DARA при посрещането в София
Дневен хороскоп за 18 май, понеделник
Посрещаме DARA на летище „Васил Левски“ след триумфа ѝ на „Евровизия 2026“
От почти отказала се до историческа победа: DARA и нейният урок по сила и кураж
Седмичен хороскоп за 18 – 24 май: Ракът да внимава с парите
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
България посрещна DARA (ВИДЕО)
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации