Около месец остава до началото на Sofia Menar Film Festival, от 16 до 31 януари в рамките на фестивала пътешествениците ще могат да посетят нови дестинации благодарение на секцията „Керван сарай”, в която са включени филми на авантюристи, отдали се на околосветските пътувания.
В „Джанапар” 23-годишният британец Том Алън изоставя подредения си живот на Острова и предприема тригодишно пътешествие с велосипед, по време на което преминава над 20 000 километра на три континента – Европа, Азия и Африка. Сред вълнуващите срещи го очаква и една, която ще промени завинаги живота му, в Ереван той среща бъдещата си съпруга.
„Глобален дом” представя интернет платформата couchsurfing, благодарение на която членовете пътуват по света като отсядат в домовете на други каучсърфъри. Авторката на филма Ева Стоц посещава интересни хора по целия свят, които открива чрез онлайн мрежата за домакини, които безвъзмездно й предлагат не само домовете си, но споделят с нея и начина си на живот.
Едно междукултурно пътешествие, което представя музикален туарег от Мали, любител на дивата природа в Токио, еколог от Западния бряг, танцов маниак в Турция и мечтател в САЩ.
През април 2009 г., Брайс Лемън и сестра му Алиса продават цялото си имуществото и заминават на околосветско пътешествие, надявайки се за тях това да бъде едно духовно пътуване по целия свят. От Щатите, през Южна Америка, Европа и Африка, заснет в 27 държави в продължение на година, „Вземи красивото с теб” носи посланието, че най-важното нещо за всички нас, е да намерим вътрешната красотата.
„Дневник от Сахара” проследява една невероятна група пътешественици, които пътуват до Сахара. Филмът изследва сблъсъка на културите, разкрит в светлината на Арабската пролет. Сниман на фона на невероятните пейзажи от Мароко, Тунис, Алжир и Либия, този документален филм показва Сахара по начин, рядко изобразяван на голям екран.
Sofia Menar Film Festival ще се проведе от 16 до 31 януари в салоните на Люмиер, Euro Cinema, Червената къща и Dada Cultural Bar в София, както и във Варна, Бургас и Пловдив.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
В. Чуков: Не е ясно дали САЩ и Израел имат готов план за Иран след Ислямската република
Този път Иран изглежда се е подготвил добре за атаките на САЩ и Израел*
Dow пада с 500 пункта, S&P 500 губи 1% на фона на ескалиращата криза в Иран*
Зачестяват онлайн финансовите измами с изкуствен интелект
Приятна изненада на борда: мартеници за пътниците на „България Еър“
Чатботът на Anthropic се срина за хиляди потребители
Хиляди проверки по пътищата: Алкохол, дрога и десетки нарушения
Израел е готов да удари Ливан, ако не бъдат предприети мерки срещу "Хизбула"
Легенда на Ман Юнайтед шокира: Арсенал ще станат шампиони
Яка глоба за Тотнъм заради расизъм
Иран аут от Мондиал 2026?
Смела мечта! Национал на България иска да триумфира с Европейска купа с клубния си отбор
Атлетико размаза Барса, но Чоло го играе умряла лисица
Обявиха наказанията на Левски, ЦСКА и Локо София
Късмет и пари за 4 зодии през март – кои са те?
Приятна изненада на борда: мартеници за пътниците на „България Еър“
Месечен хороскоп за март 2026
Участвайте в пролетните игри на ХИТ Макс за любители градинари
„Майчин дом“ провежда безплатни консултации за ендометриоза през март
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от филма „Хопъри“
1092 български туристи се намират в страните от Близкия изток в момента
Коалицията на Румен Радев се казва „Прогресивна България“
Евакуират втори мол във Варна
Без "Синя зона" и "Зелена зона" във Варна на 3 март
Незначителен ръст на жалбите и сигналите с въвеждане на еврото отчитат във Варненско
ДПС-НН след регистрацията си в ЦИК: Добре дошъл на Радев
Най-ранните рисунки са били много повече от случайни знаци
НАСА ще може да строи сгради на Луната чрез прах и лазерен 3D печат
Експеримент на МКС доказва: Микроби могат да добиват ценни метали в орбита
Зашеметяваща снимка: 3I/ATLAS се приближава към Юпитер
На 2 март 1978 г. в Космоса излита първият международен екипаж с кораба „Союз-28“
За една нощ: Обсерваторията „Вера Рубин“ изпрати 800 хил. сигнала за космически събития