Нито една от четирите премиери от миналия уикенд не успя да прехвърли зрителския интерес над този към "Тор: Светът на мрака", сочат обобщените данни от киносалоните у нас. Богът на гръмотевиците от комиксите на "Марвел", в чиято роля се превъплъщава Крис Хемсуърт, е привлякъл общо 100 986 зрители за 17-те дни на екраните и е събрал общо 1 001 854 лева приходи, пише БТА.
На втора позиция е премиерният от миналия уикенд филм на Ридли Скот "Съветникът", в който могат да бъдат гледани Камерън Диас, Пенелопе Крус, Хавиер Бардем, Майкъл Фасбендер, Брад Пит, Джон Легуизамо и Горан Вишнич. Създаденият по оригиналния сценарий на Кормак Маккарти филм е с 11 604 зрители и 95 032 лева приходи за първите три дни на екран.
Трети по ред сред най-гледаните филми е "Последният пенсионерски запой". Премиерата от миналия уикенд от режисьора на "Съкровището" Джон Търтълтауб с Кевин Клайн, Робърт де Ниро, Морган Фрийман и Майкъл Дъглас в главните роли е с 9432 зрители и 77 509 лева от билетите им след трите дни на екран у нас.
Анимационната история за поредната помилвана от президента на САЩ пуйка на име Реджи, която се заема със задачата да промени кулинарните пристрастия за Деня на благодарността, е на четвърто място в топ 10. Триизмерният филм е вече десет дни по екраните у нас и има 9108 зрители и 81 796 лева от билетите им.
На пета позиция е "Кумба". Анимационният филм от Южна Африка за малката зебра, нейните приятели и битката й за нова територия, е вече месец у нас и има 24 457 зрители и 220 043 лева. Екшънът "Невъзможно бягство" е на шесто място, като за месец наекран филмът със Сталоун и Шварценегер е гледан от 41 100 зрители и има 305 724 лева приходи.
Създаденият по едноименния роман на Орсън Скот Кард "Играта на Ендър" е на седмо място. За десетте дни на екран у нас филмът на Гавин Худ с Харисън Форд, Бен Кингсли и Ейса Бътърфилд е гледанот 9000 души и има 70 2211 лева приходи.
Третата премиера от миналия уикенд - "Надиграването" е на осмо място в топ 10. Филмът, който ползва за основа документалната лента "Planet B-Boy" отпреди пет години, проследява битката за най-високото отличие в брейк-игрите. За трите дни на екран у настой е видян от 2572 души и е събрал 19 597 лева приходи.
"Облачно, с кюфтета 2: Отмъщението на огризките" е на девета позиция, като три месеца след премиерата му у нас продължава да е сред първите десет най-гледаните филма. Триизмерната анимация е с 45 905 зрители и 404 057 лева от билетите им.
На десета позиция е "Капитан Филипс" с Том Ханкс, чийто режисьор е познатият вече с "Ултиматумът на Борн" Пол Грийнграс.
Филмът, който пресъздава реалните събития по опита за отвличанена американския кораб "Маерск Алабама" от сомалийски пирати преди четири години, е гледан от 13 851 зрители и има 118 316 лева приходи за десетте дни на екран у нас.
Четвъртата премиера от миналия уикенд - българският "Шестият ден" не успя да влезе сред десетте най-гледани филма у нас, като за трите дни на екран е гледан от 690 зрители и има 5595 лева приходи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Симулация е разкрила уязвимост в доставките на алуминий за САЩ месеци преди войната с Иран
Роботакситата се сблъскват с най-непредвидимия фактор – хората
Летище Бургас има капацитет за засилен трафик за „Евровизия“
Инвестиционните сделки с бизнес имоти у нас може да достигнат 405 млн. евро тази година
Електрическите самолети скоро ще кръстосват небето над Европа
Апартаментите за краткосрочен наем влизат в Единната туристическа система
Протойерей Спас Рангелов: Нека помним Божиите заповеди и застъпничеството на Богородица
Адвокатът на хванатия с 5 вида дрога: Съжалява и не е използвал бебето за прикритие
Никола Цолов ще направи първия си тест с болид от Формула 1
3 зодии навлизат в мощна нова ера от живота си на 16 август 2026
ЦСКА се раздели с Адриан Лапеня
Левски няма класата да елиминира АЕК
Еуфория в Левски: "Сините" са на 2 мача от голямата мечта
Вили Вуцов изригна срещу ЦСКА: Ужасяващ късмет! ВАР им помогна срещу Макаби
Чистката продължава: ЦСКА изгони още един чужденец
На Левски не му трябват 10 трансфера – само двама точни играчи
Кокала изригна: Денят срещу АЕК може да нахрани Левски за 10 години
Дневен хороскоп за 16 август, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 17 - 23 август
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
Омлет със зеленчуци, белтъци и извара
Любовен хороскоп за 17 - 23 август
5 насекоми, които са полезни за градината
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
През август термометрите удрят до 39 градуса, много дъжд през октомври и ноември
Задължителната физзарядка се връща в училищата за учениците от I до IV клас
Бургас изглежда по-добре от Варна, но изостава още повече по заплати, БВП на човек и диверсификация на бизнеса
Пълни плажове и заведения във Варна на 15 август
Заедно със стотици вярващи президентът участва в литийното шествие край Троянския манастир
Кметът на Несебър: „Евровизия" е шанс за цялото ни Черноморие и не бива да се делим