Четвъртият филм от поредицата "Трансформърс: Ера на изтребление" вече десет дни е най-гледаният филм у нас, сочат обобщените данни от киносалоните. Историята на Оптимус Прайм и героят на Марк Уолбърг, разказана в триизмерен формат, е гледана вече от 61 249 зрители и има 608 900 лева приходи.
На втора позиция е "Как да дресираш дракон 2". Приключенията на Хълцук и дресирания от него Беззъб, са гледани от 63 227 зрители и лентата има 551 911 лева от билетите им за 17-те дни на екраните в триизмерен формат.
Трети по ред сред най-гледаните филми у нас е "Господарка на злото". Превъплъщението на Анджелина Джоли в Злодеида в 3D-филма, базиран по приказката за Спящата красавица, е вече месец и половина на екраните у нас и има 127 598 зрители и 1 219 043 лева приходи.
Комедията "Внедрени в час 2" е на четвърто място сред първата десетка. Филмът с Чанинг Тейтъм и Джона Хил като Дженко и Шмид, които този път се вмъкват в колежански роли, за да разкрият престъпление, е гледан от 34 068 зрители и има 269 915 лева приходи за 17-те дни от излизането му на екран у нас. На пета позиция е "Избави ни от злото". Трилърът, в който Ерик Бана играе полицай от Ню Йорк, чиято вяра в Господ е поставена на изпитание, е вече с 1878 зрители и 15 276 лева приходи за първите три от излизането му на екраните у нас.
Шести по ред е "На ръба на утрешния ден". Триизмерният екшън с Том Круз и Емили Блънт в главните роли е вече месец на екран у нас и има 46 306 зрители и 466 713 лева приходи.
На седмо място е "Който оцелее, ще разказва". Комедията в стил уестърн със Сара Силверман, Джовани Рибизи, Сет Макфарлан и Лиам Нийсън е гледана от 33 553 зрители и има 247 160 лева приходи за месец на екраните у нас.
Друга комедия - "Заедно по принуда" - е на осма позиция. Приключенията на самотните родители, в чиито роли влизат Дрю Баримор и Адам Сандлър, заедно с децата им в Африка, са забавлявали общо 22 752 зрители за месец и половина и са събрали 165 425 лева приходи.
Филмът "Вината в нашите звезди" с героите на Джон Грийн - тийнейджърите Хейзъл и Гъс, е на девето място. За месец по екраните у нас той е гледан от 14 099 и има 96 103 лева приходи.
На десета позиция е "Х-мен: Дни на отминалото бъдеще", в който стари и нови мутанти се борят за спасяването на човечеството. За близо два месеца филмът е гледан от 52 498 зрители и има 505 988 лева приходи.
(БТА)
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Американските военни планират разделяне на Ивицата Газа и обезопасяване на само една зона
S&P 500 намали загубите в петък, но предпазливостта надделя на Уолстрийт
Германия отново променя плановете си за строеж на газови електроцентрали
САЩ позволиха изключение от санкциите за българските дружества на "Лукойл" до 29 април 2026 г.
Европейските пазари затвориха с резки спадове в петък
ЕС работи върху нов пакет санкции срещу Русия
Везенков и "Олимпиакос" записаха разочароваща загуба в Евролигата
Слънцето ще изгони сутрешните мъгли в събота с температури до 18 градуса
От Суперлигата напират за звезда на Лудогорец
Янев с ключово решение за ЦСКА
В Левски ще въздъхнат с облекчение
Феликс Оже-Алиасим прескочи груповата фаза на Финалния турнир на АТП
Огромна радост за Карлос Насар! Ето тази новина чакаше големият шампион
Топ трансфери! Левски готви шампионска зимна селекция
„ЙОШУКУ“ – Японското изкуство на манифестирането от Азуми Учитани
4 вкусни рецепти за Коледните пости
Нумерологична прогноза за 15 ноември
Таро карта за 15 ноември, събота
Дневен хороскоп за 15 ноември, събота
Любовен хороскоп за 17 – 23 ноември
Започват Коледните пости!
Времето във Варна на 15 ноември 2025
Честваме паметта на редица светци днес
КАТ започва да глобява за гуми
Хърватия се класира за финалите на Мондиал 2026
Българската гайда е на крачка от това да се превърне в културно наследство
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето
Вселената става по-студена и „безжизнена“
Екипажът на „Шънчжоу-20“ се върна на Земята
Извънземен живот в системата K2-18: Шансовете за това са големи