Режисьорът Стивън Спилбърг отново разгневи феновете с разпространената в интернет снимка, на която позира с "убит" динозавър, пише в. "Дейли експрес", цитиран от БТА. Зад историята с "убийството" на динозавъра стои хумористът Джей Бранскомб. Той публикува на страницата си във Фейсбук стара снимка на известния режисьор, който гордо позира с динозавър - реквизит от филмовата му поредица "Джурасик парк".
Фотографията е придружена от подвеждащ надпис, който гласи: "Тази срамна снимка изобразява ловец, доволно позиращ с трицератопса, който току що е убил за развлечение. Моля, споделяйте, за да разбере целият свят и този презрян човек да бъде засрамен". Призивът на Джей Бранскомб дава резултат - снимката е споделена над 43 000 пъти, а под тази на личната му страница във Фейсбук коментарите достигат близо 12 000.
Много хора "схващат" шегата и реагират със съответната доза хумор. Не са малко обаче и потребителите на социалната мрежа, които се "хващат на въдицата". Шокиращата случка ги разгневява и обединява срещу подобна "варварска демонстрация на жестокост срещу това величествено създание". Историята всъщност започва преди година и тлее допреди няколко дни, когато известната американска писателка Джойс Каръл Оутс "налива масло в огъня".
77-годишната авторка споделя "позорната" снимка в Туитър със следното послание: "Истинско варварство е, че подобни неща все още се позволяват. Няма ли никакъв ефект от законите за опазване на околната среда и видовете?" Постът на Оутс отприщва нова вълна по темата, тъй като феновете тръпнат в очакване на екран да се появи петият филм от
хитовата поредица "Джурасик парк". За тяхна огромна радост дългото чакане приключва - лентата "Джурасик свят", режисирана от холивудския дебютант Колин Тревороу, продуцирана от Стивън Спилбърг и с Крис Прат и Брайс Тейлър Хауърд в главните роли тръгва по кината днес.

Кризата в Персийския залив отново помрачи търговията на Wall Street
Европейски авиокомпании: Високите цени на горивата ще оскъпят полетите
Кадър на деня за 19 март
Парламентът забрани промени в структурата на "Български енергиен холдинг"
Безос търси 100 млрд. долара за налагане на изкуствения интелект в производството
Д. Георгиев: Пазарът на акции у нас поскъпна твърде бързо и е нормално да видим корекция
Умора от срещите: Как да възстановим радостта от запознанствата
Нетаняху: Израел и САЩ "защитават целия свят" в кампанията срещу Иран
Защо някои електромобили трябва да се зареждат до 100%?
Вселената изпраща подарък на четири зодии на 20 март
Късна емисия
Опасно време в Гърция: Гръмотевични бури и студ в южната ни съседка
Олимпиакос се поизмъчи, но се справи с Баскония
Белгиец надви Григор Димитров на Мастърса в Маями
Мачовете по телевизията днес, 20 март
Секси певица се показа с Меси в леглото + СНИМКИ
Милица Дабович
Новина от "Армията": Фаетон се завръща в ЦСКА
Таро карта за 20 март, петък
Дневен хороскоп за 20 март, петък
Билки, полезни за сърцето: как действат
Катерина Иванова: Основният симптом при жените с ендометриоза, е изключително болезнена менструация
Вкусна рецепта с риба за Благовещение
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
Защо употребяваните коли в САЩ са в пъти по-eвтини, отколкото в Европа?
Община Варна участва в работна среща на туристическия сектор в Белоградчик
Гимназисти от Варна гледаха интервю с жена, осъдена за разпространение на дрога
НАП Варна участва във форум "Кариери" 2026 на Икономическия университет
Вълна от проблеми за шофьорите на дизел
Лудогорец "удави" Спартак на "Коритото"
Пролетното равноденствие: Кога точно настъпва?
Марсоходът „Пърсивиърънс“ откри скъпоценни камъни на Марс
Статичното електричество: Нови изследвания помагат за разгадаване на мистерията
Мистериозна огнена сфера в небето над САЩ предизвика паника
Откриха нови луни около Сатурн и Юпитер
Защо НАСА отложи извеждането на ракетата за мисията „Артемис II“