Гилдията на актьорите ще раздаде годишните си награди, сред претендентите за които е българката Мария Бакалова, съобщават Асошиейтед прес и "Варайъти", цитирани от БТА.
Продукциите "Петима от една кръв", "Ма Рейни: Майката на блуса", "Минари", "Една нощ в Маями" и "Процесът срещу Чикаго 7" са номинирани за водещата награда на професионалната организация за най-добър актьорски състав във филм.
Призът за най-добра актриса ще си оспорват Ейми Адамс за "Елегия Хилбили", Вайола Дейвис за "Ма Рейни: Майката на блуса", Ванеса Кърби за "Да намериш отново себе си", Франсис Макдорманд за "Земя на номади" и Кери Мълиган за "Момиче с потенциал".
Носителят на отличието за най-добър актьор ще бъде избран измежду Риз Ахмед за "Без звуци в живота", Чадуик Боузман за "Ма Рейни: Майката на блуса", Антъни Хопкинс за "Бащата", Гари Олдман за "Манк" и Стивън Юн за "Минари".
Българката Мария Бакалова е с номинация за най-добра актриса в поддържаща роля за изпълнението си в "Борат 2". Останалите претендентки за наградата са Глен Клоуз за "Елегия Хилбили", Оливия Колман за "Бащата", Юн Ю-джун за "Минари" и Хелена Ценгел за "Новини от света".
В категорията за най-добър актьор в поддържаща роля са номинирани Чадуик Боузман за "Петима от една кръв", Саша Барън Коен за "Процесът срещу Чикаго 7", Даниел Калуя за "Юда и черният месия", Джаред Лето за "Малките детайли" и Лесли Одъм младши за "Една нощ в Маями".
С номинации за най-добър каскадьорски състав са филмите "Петима от една кръв", "Мулан", "Новини от света", "Процесът срещу Чикаго 7" и "Жената чудо 1984".
Поредиците "Обадете се на Сол", "Бриджъртън", "Короната", "Страната на Лъвкрафт" и "Озарк" са с номинации за водещата награда на Гилдията на актьорите за най-добър актьорски състав в телевизионен драматичен сериал.
Номинираните продукции за най-добър актьорски състав в телевизионен комедиен сериал са "Мъртъв за мен", "Стюардесата", "Велика", "Шитс Крийк" и "Тед Ласо".
Претендентките за приза за най-добра актриса в телевизионен драматичен сериал са Джилиан Андерсън за "Короната", Оливия Колман за "Короната", Ема Корин за "Короната", Джулия Гарнър за "Озарк" и Лора Лини за "Озарк".
Наградата за най-добър актьор в телевизионен драматичен сериал ще си оспорват Джейсън Бейтман за "Озарк", Стърлинг Браун за "Това сме ние", Джош О'Конър за "Короната", Боб Одънкърк за "Обадете се на Сол" и Реге-Жан Пейдж за "Бриджъртън".
С номинации за най-добра актриса в телевизионен комедиен сериал са Кристина Апългейт за "Мъртъв за мен", Линда Карделини за "Мъртъв за мен", Кейли Куоко за "Стюардесата", Ани Мърфи за "Шитс Крийк" и Катрин О'Хара за "Шитс Крийк".
В категорията за най-добър актьор в телевизионен комедиен сериал ще се съревновават Никълъс Холт за "Велика", Дан Леви за "Шитс Крийк", Юджин Леви за "Шитс Крийк", Джейсън Съдейкис за "Тед Ласо" и Рами Юсеф за "Рами".
Носителката на наградата за най-добра актриса в телевизионен филм или минисериал ще бъде избрана измежду Кейт Бланшет за "Мисис Америка", Микаела Коел за "Мога да те унищожа", Никол Кидман за "Отмяната", Аня Тейлър-Джой за "Гамбитът на кралицата" и Кери Уошингтън за "Малки пожари навсякъде".
С номинации за най-добър актьор в телевизионен филм или минисериал са Бил Кемп за "Гамбитът на кралицата",
Давийд Дигс за "Хамилтън", Хю Грант за "Отмяната", Итън Хоук за "The Good Lord Bird" и Марк Ръфало за "Дотолкова съм сигурен".
В категорията за най-добър телевизионен каскадьорски състав са номинирани поредиците "Момчетата", "Кобра Кай", "Страната на Лъвкрафт", "Мандалорианецът" и "Западен свят".
Наградите на актьорската гилдия се смятат за солиден индикатор за успех на "Оскар"-ите, тъй като нейните членове са най-голямата група в Академията за кинематографично изкуство и наука.
Церемонията за наградите на Гилдията на актьорите трябваше да се състои на 14 март, но беше пренасрочена за 4 април, за да не съвпадне с шоуто за водещите музикални отличия "Грами".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Подготовка на публичните компании за оперативен преход към еврото: процеси, срокове и добри практики
ЕЦБ планира пускане на дигиталното евро през 2029 г.
OMV надмина очакванията за печалба благодарение на сегмента с горива и химикали
Инвестиционното банкиране и по-ниските съдебни разходи тласнаха печалбата на UBS над очакванията
Силното представяне на AI сектора се вижда във все повече отчети, успокоявайки опасенията за балон
Испания е продължила да отбелязва силен растеж и през третото тримесечие
Родилка с кръвоизлив е транспортирана с хеликоптер от Благоевград в София
В Търново не вярват на ВиК, а на очите си: Водата е мътна, мият си зъбите с минерална
Мариан Бачев за гей скандала: Нищо не ме притеснява, Росен Белов е прекрасен
КНСБ: 2785 лв. струва издръжката на семейство с едно дете
Славчо Николов в ролята на радиоводещ в чест на великите български песни
Ники Митов може и да излъже Левски днес
Интер назначи психолог за вратаря убил инвалид
Спалети пристига днес в Торино, представят го утре
Конте: Надявам се оплакванията да не повлияят на съдиите
ОФИЦИАЛНО: Лудогорец призна за треньорската рокада
Лукман отказа да потвърди, че е щастлив в Аталанта
Хапвайте райски ябълки за щитовидната жлеза и при високо кръвно
3 рецепти за лесен протеинов обяд
6 напитки за баланс на кръвната захар
Театър „София“ пуска билети с 50% намаление за Деня на будителите
Нумерологична прогноза за 29 октомври
Закуска, която обича тялото ви: протеинови овесени ядки с банан
Арестуваха бивш ТВ водещ: мастурбирал пред осмокласничка
Повдигнаха две обвинения на мъжа, съсякъл с брадва полицай край Варна
Василев за бюджета: Бъркат в джоба на хората, за да покрият кражбите
Кабинетът одобрява парите за компенсация на неприетите деца в ясли и градини
Вътрешният министър разяснява на варненци позите от еврото
Гена Трайкова учи на медийна грамотност аспаруховци
Спътници на SpaceX излъчват мистериозен сигнал
Микроби от облаците ще помагат в търсенето на живот на други планети
Повечето пластмаса, попаднала в океана, не плава на повърхността: Къде изчезва?
Загадъчно: Свързват появата на ярки точки в небето с периодите на ядрени опити
За първи път заснеха изхвърляне на плазма от звезда – аналог на Слънцето
Изумително откритие: Живот под ледената шапка на Арктика