Още един концерт за любителите на фадото предстои на 19 юни.
От 19.30 часа на сцената на зала България ще излезе Антонио Замбужо.
“...когато слушаш Замбужо има нещо по-дълбоко, нещо, което не се улавя на пръв поглед. Той е млад фадо изпълнител, който макар и обърнат към традицията, ни кара да се замислим за Жоао Жилберто и за всичко онова, което идва в бразилската музика с него.”, споделя за него великия бразилски певец Каетано Велозо.
Антонио Замбужо се ражда в Бежа през септември 1975 г. и разбира се, израства сред песните на този край на Португалия.
Първоначално той започва да свири на кларинет в местната консерватория “Байшо Алентежо”, но тъй като винаги е изпитвал любов към фадото и прочувствените песни на Амалия Родригеш, Мария Тереза де Нороня и Алфредо Марсенейро, се насочва именно към тази музика.
След като печели фадо конкурс, заминава за Лисабон. Там бива забелязан от знаменития китарист Марио Пачеко. Така Антонио Замбужо започва да пее в известния в квартала Алфама “Клуб до фадо”.
Много скоро след това той е избран от режисьора Фелипе ла Ферия за ролята на първия съпруг на Амалия Родригеш в едноимения мюзикъл, посветен на живота й.
Последвалите турнета с трупата дават безценен опит на младия Антонио, чиято роля го превръща в любимец на публиката.
През 2002 г. и 2004 г. Антонио Замбужо записва първите си два диска "O mesmo fado" и “Por meu cante”, в които представя древни песни от своя роден край Алентежо, като ги съчетава с новите тенденции във фадото.
Той е автор на много от песните в албумите си, а известните музиканти Паоло Парейра - португалска китара и Рикардо Круз - контрабас му акомпанират в това пътешествие.
След множество концертни изяви и турнета из цяла Европа, Антонио записва и най-високо оценената си работа - албумът "Outro Sentido", в който специално участие има бългалския хор “Ангелите”.
С този албум певецът заявява своето специално присъствие в света на фадото. Антонио пее фадо с невероятен финес, бразилски повей и с дълбочината на канте алентежано.
Това е неговият начин и той така различен от познатите ни фадо гласове и така красив. Не случайно бразилският славей Каетано Велозо казва за него ”.. искам да го слушам още и още...гласът му ме омагьосва и ме кара да плача.”

Кадър на деня за 30 август
Сътрудничеството с Ford се обръща срещу Volkswagen
Лондон е столицата с най-скъпите имоти в Европа
Легитимна военна цел ли беше газопроводът "Северен поток"?
Тръмп и Путин попаднаха в капана на войните, които нито могат да спечелят, нито да загубят
Акция на седмицата: "Сирма Груп"
Седем души са загинали при преобръщането на кораб край Кипър
Земетресение с магнитуд 2,1 разлюля България
Борисов: Ние ще участваме там, където трябва да станем първи
Спасиха малък креслив орел в центъра на Варна
Дигитални зависимости: Kога телефонът се превръща в проблем?
ВИДЕО: Кристъл Палас – Манчестър Сити
ВИДЕО: Ливърпул – Нотингам
Интересно! Барса подсилва атаката си с ненужен в Арсенал
ВИДЕО: ЦСКА 1948 – Локомотив Пловдив
Евертън взима Грийлиш
И Нидерландия се изолира от ФИФА
Седмичен хороскоп за 31 август - 6 септември: Везните да не бързат
Защо семплите тоалети изглеждат скучни – и как лесно да ги направите по-стилни
Ябълков сладкиш с глазура за Симеоновден
Седмична таро прогноза за 31 август – 6 септември
3 рецепти за Симеоновден 2026
Седмичен списък за свеж рестарт за заети жени
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Правителството отпусна допълнителни близо 5 млн. евро за въздушната спешна помощ
Колики при кърмачето – докога ще плаче бебето?
Варна е най-посещаваният от туристите град в България, Париж е лидер в Европа
МФК Спартак триумфира с титлата в Bulgaria Beach Soccer Championship 2026
Защо котките „газят“ с лапи стопаните си
Германска пенсионерка в село Лозен: В Германия едва оцеляваме, в България е по-евтино, тук се излекувах
Тежък инцидент със скутер край Лом
Мъж се удави в Синеморец