Ако искате да станете част от майсторския клас на Райна Кабаиванска, може да се запишете до 27 август на нейния сайт.
Самият проект ще се състои от 1 до 20 септември, като прослушването на кандидатите ще е на 1 септември, а на финала - най-добрите участници ще представят концерт с оркестъра на Софийската опера и балет. Разбира се на сцената ще излезе и самата Райна Кабаиванска.
Проектът се организира от Нов български университет. Стипендианти на Райна Кабаиванска вече са се представяли в осем спектакъла на операта „Бохеми“ в Софийската опера и балет през 2010 и 2011 г. и в Театро комунале „Лучано Павароти“ в Модена, Италия.
Тази година те ще се представят в операта „Вертер“ на Жул Масне. Премиерата на „Вертер“ ще бъде на 7 декември 2012 г. в Софийска опера и балет, а в състава влизат Вероника Симеони, Елиза Берберо, Матео Ферара, Алдо Капуто, Даниел Стефанов, Диана Василева.
Сред постиженията на стипендиантите на Райна Кабаиванска са дебютите в Миланската Ла Скала, фестивала в Мачерата, Театро Ла Фениче във Венеция, Театро Реджо в Торино, Театро Комунале в Болоня, Театро Комунале в Модена, Театро Реджо в Парма, Театро Сан Карло в Неапол, Арена ди Верона, Софийската опера и балет, Щатсопер в Хамбург, Дойче Опер в Берлин, оперния театър в Чикаго, като и първите места на конкурсите “Лучано Павароти” и “Виоти” в Италия, и “Кралица Елизабет” в Белгия.
Сред учениците на Кабаиванска със световна кариера са Мария Агреста, Вероника Симеони, Андреа Каре, Даниел Стефанов, Мария Радоева, Яско Сато, Прити Йенде, Кристина Баджо и други.
В момента Райна Кабаиванска е президент на журито на престижния оперен конкурс в Сардзана.
Право на участие в майсторския й клас имат певци до 32-годишна възраст, с музикално образование.
За конкурсното прослушване кандидатите подготвят репертоар от пет арии. Прослушването се провежда лично от Райна Кабаиванска, която избира десет активни участници. Възможно е и допълнителен прием на слушатели. На разположение на участниците са пианисти-корепетитори и преподавател по италиански език.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Руски щурм в горещите зони на фронта, украинските дронове вече застрашават цяла Русия
Парите от Персийския залив може да стимулират европейските стартъпи в отбраната
Възходящата тенденция на Wall Street продължава
Канадски милиардер придоби близо 27% от издателя на списание Economist
Доналд Тръмп: Ние победихме, не беше честно Иран да блокира Ормузкия проток
Оскари 2026 – негласно, но ясно срещу надвисналите политически заплахи над киното
Иран към МААЕ: Снаряд падна до атомната електроцентрала в Бушехр
Минималната работна заплата в Гърция става 930 евро от 1 април
"Арсенал" пречупи "Байер", "Спортинг" с изумителен обрат срещу "Бодьо/Глимт"
ЦСКА 1948 има класа и целта е Европа!
Пачки в Левски? Европейски лидер пожела Светльо Вуцов!
Африканска пародия: Отнеха титлата на Сенегал! Мароко стана шампион на хартия
Грохналият Ливърпул ще обръща Галатасарай
Ливърпул - Галатасарай
Барселона - Нюкасъл
Нумерологична прогноза за 18 март
Таро карта за 18 март, сряда
Дневен хороскоп за 18 март, сряда
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Сила без фитнес зала: как да развиете мускулна маса
Отиде си Слава Рачева – гласът на Педя човек – лакът брада
Времето във Варна на 18 март 2026
Ясни са първите четвъртфиналисти в Шампионската лига
Спецакция срещу контролирания вот във Варненско
Над 40 пешеходци във Варна са глобени за пресичане, докато използват мобилен телефон
Никой регион на Русия вече не е в безопасност от атаки на Украйна
Радев е поредният нов експеримент, който ще свърши като другите популистки проекти
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на луната
Най-силната магнитна буря за последните два месеца ще удари Земята
Екипажът на „Тянгун“ излезе в открития космос: Монтираха защитни панели
Най-голямата слънчева електроцентрала в Китай неусетно преобразява пустинята
Разгадаха 2000-годишна тайна на египетските мумии благодарение на техния аромат
Предлагат нов метод за търсене на живот на екзопланети: Какъв е той