От понеделник женския тенис няма да е същият, след като след 186 седмици на върха Серина Уилямс ще сдаде първото място в женската ранглиста. Американката с впечатляващи мускули, на които би завидял всеки мъж, се качи на трона на 18 февруари 2013 година.
Всъщност на Серина й трябваше само седмица, за да подобри рекорда на Щефи Граф за последователни седмици на върха на WTA. Но по ирония на съдбата друга германка спаси рекорда на Щефи.
Анжелик Кербер се класира за финала на US Open и каквото и да стане там, от понеделник тя ще бъде №1 в женския тенис. И ще стане първата германка след Щефи Граф, оглавявала женския тенис.
И след като толкова пъти споменахме Граф и нейната наследничка, логично идва въпросът: Ще стане ли Анжелик Кербер новата Щефи Граф? С оглед на годините на Кербер, която вече е на 28, по-скоро времето едва ли ще й стигне да направи всичко, което стори нейната знаменита сънародничка по кортовете. По пък нищо не пречи да подобри рекорда на Щефи за поредни седмици на върха на женския тенис, нали?
Коя е Анжелик Кербер?
Родена в Бремен на 18 януари 1988 година тя започва да тренира тенис още на 3-годишна възраст. Макар да е родена в Германия, на практика тя е половин полякиня, след като баща й Славомир е поляк, а самата Анжелик е посочила като място, на което живее (колкото и това да е условно за един тенисист), малкото полско градче Пущиково.
Кербер дебютира в професионалния тенис през 2003 година, като до този момент има 9 титли от WTA турнири и титли от 11 ITF. Настоящата 2016-та обаче е най-запомнящата се в нейната кариера, след като спечели първия си турнир от Големия шлем - Australian Open, игра финал на Уимбълдън, а сега ще играе финал и на US Оpen.
Отделно от това Кербер спечели и сребърен медал от Олимпийските игри в Рио, където малко изненадващо загуби финала от Моника Пуиг от Пуерто Рико.
А в събота остава да разберем дали Анжелик Кербер, след като стана №1 в света, ще добави и своята втора титла от турнирите от Големия шлем.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Китай предупреди за риск от балон на пазара на хуманоидни роботи
БНБ запазва нивото на буфера за рисковите експозиции на шест системно значими банки
Експерт: Мигновените плащания ще увеличат ликвидността в икономиката
Без увеличаване на здравната вноска ни очаква доплащане до 40% за здраве
Среброто тихомълком засенчва златото по доходност
Русия за първи път извършва физическа продажба на злато от резервите си
Млад мъж нападна и ограби 65-годишна жена в София
Радев изправя Закона за електронните съобщения пред КС
Бедствено положение в Петрич и Сандански заради проливните дъждове (ВИДЕО)
Турция и Гърция са топ дестинации за българите през октомври
Лекари у нас спасиха живота на 2-месечно бебе с 1 млн. левкоцита
Урибе знае как да измъкне Берое от блатото
Сладко-кисела новина за Барса
Кошмара се събуди и за противниците на ЦСКА става страшно
Без Пулишич срещу Лацио
В Интер са бесни: Не заслужавахме да паднем от Атлетико
Филип Билинг - от Скудетото до Рома - Мидтиланд!
Как да си осигурим финансов резерв, без да ограничаваме живота си?
Какво да кажете на децата, ако ви предстои развод? Съветите на психолога
Тест: Какво ви носи декември?
5 модни тенденции, които ще са навсякъде тази зима
Шарен боб в гювеч за Андреевден
Бърза рецепта: Пиле с чесън и зелен фасул
Франция въвежда доброволна казарма
Ръст на пътуванията на българите в чужбина
ЕС трябва да покаже лидерство в постигането на мир в Украйна
ЕК предлага нова стратегия за биоикономиката
Изложба на унгарска галерия пристига във Варна
Осъдиха варненец, опитал да избегне глоба от "паяка"
Европа се връща към ядрената енергия: Планира инвестиции за 205 млрд. евро
НАСА потвърди подкрепата си за мисията ExoMars
Астероидът 2022 RD2 може да се сблъска със Земята в бъдеще
Как генетичният „хаос“ в нашата ДНК влияе върху стареенето
Астрономи на НАСА и УрФУ откриха хиляди екзопланети: Там може да има живот