"Не знам кого наръгах, не помня и откъде съм взел ножа, исках да се защитя, защото те ме нападнаха".
Това е разказал пред полицията 19-годишният Илко Радев – момчето, което бе арестувано за убийството на 19-годишния си съквартирант Марио Данчев от Перник, съобщава "24 часа".
Другите участници в боя - братът близнак Мартин и приятелят му Владимир Борисов, бяха разпитани като свидетели и пуснати, обясниха от прокуратурата. На Илко е повдигнато обвинение за умишлено убийство, като за момента той е задържан за 72 ч.
По случая са разпитани свидетели, назначени са и няколко експертизи - медицинска, трасологична, на иззетите веществени доказателства. Сред тях е и ножът, с който се предполага, че е наръган фатално Марио.
По думите на обвинения Илко всичко започнало, след като пияният Мартин Данчев - братът близнак на убития Марио, се прибрал в стая 322 в бл. 23А в Студентски град и започнал да го тормози.
"Святкаше и гасеше лампите, буташе шкафчетата от единия край към другия. Всичко правеше, за да ме събуди и да ме подразни", споделил Илко.
Той се вбесил и избутал Мартин извън стаята, а след като си разменили няколко остри реплики, заключил вратата след него. Това ядосало още повече Мартин и той повикал брат си Марио и приятеля им Владимир.
Когато пристигнало подкреплението, те започнали да тропат по вратата и да заплашват, че ще я разбият. По самата врата дори има дупки от удари.
Тогава Илко отключил и тримата се нахвърлили срещу него. Студентът от Добрич разказал пред разследващите, че не помни откъде е взел нож и кого може да е наръгал.
Илко се е оплакал пред полицията, че това бил поредният случай на тормоз над него. По думите му преди време той поискал да го преместят в друга стая заради неразбирателството с неговите съквартиранти. Новото място обаче било много мизерно и затова той решил да се върне обратно при братята. За напрегнатите отношения между близнаците и Илко е била уведомена управата на общежитието.
"Илко е спокоен и не се притеснява, защото е невинен”, заяви пред вестника майка му Анета Радева. Тя успяла да види сина си в четвъртък сутринта, когато бил заведен за разпит в СДВР.
По думите й синът и влязъл в УНСС да учи "Финанси, счетоводство и контрол" с отличен успех. От първата сесия му останал да взема само 1 изпит.
"Трябва да се затегнат нещата в Студентски град. Не може да деребействат някои през вечер, да се връщат пияни-заляни в 3 ч и да тормозят останалите. Детето ми иска спокойствие, защото си учи уроците. Всеки си плаща общежитието и има право на личен живот. Никой няма право да тормози сина ми. Трябва да се подчиняваш на правилата, ако не - не си на общежитие, вземаш си свободен наем и си правиш каквото си искаш", коментира майката.
Тя изказа съболезнования към семейството на загиналото момче и обяви, че съжалява за загиналото момче.
"Не е трябвало да се връща и може би всички щяха да са живи. Това нещо е можело да се предотврати. Виновна е фирмата охранител. Боят не е бил 1-2 минути. Цялото общежитие е кънтяло. Портиерът спал ли е, какво е правил? Вратата на стаята е продънена - какво са правили? И аз не бих ги пуснала, да спят на хотел", заяви Анета.
"Децата ми са добри и възпитани. Те не са пияници, оставете ни с мъката ни", бе единственото, което заяви майката на убития Марио Данчев - Росица. Тя е в шок от случилото се и отказва да говори за трагедията.
Най-вероятно Марио ще бъде погребан в понеделник, след като тялото му все още не е освободено от Съдебна медицина.
Бащата на близнаците Борислав Данчев пък е един от шампионите на България по лека атлетика, участвал е и в световното първенство през 1991 г. в Япония.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Охлаждането при печалбите в китайската промишленост е признак на слабост
Търсенето на природен газ в ЕС расте с 2,5% през 2025 г.
Изтеглянето на войските на САЩ хвърля сянка върху редица германски градове
Украйна е атакувала Белгородска област 76 пъти през изминалия ден
САЩ нанасят удари срещу Иран след атака с дрон срещу товарен кораб
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Границите на издръжливостта: Калайджиев за подготовката за 1021 излитания и кацания за 14 часа
Арести във "ВиК" - Несебър за искан подкуп от 8 000 евро
Каква е разликата между страх и тревожност и как да се преборим с тях?
Пълнолуние в Козирог носи стабилност и нови възможности за 3 зодии
Белгород под обстрел: Жертви и ранени след масирани удари
В "България сутрин" на 28 юни от 9:30 часа: Как ни помага AI и прави ли грешки?
Биелса след отпадането: Заслужавахме седем точки, а взехме две
Селекционерът на Кабо Верде: За нас нищо не е невъзможно
Де ла Фуенте: Гордея се с този отбор, но вероятно губим Йереми Пино
Мачовете по телевизията днес, 27 юни
Левски посреща Ел Мехди Ел Мубакир преди Алекс Сентейес
Франция посвети победата над Норвегия на Дидие Дешан
Силни поверия за Петровден
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите награди от филма „Миньони & чудовища“
Кутмач (бял мъж) – традиционна рецепта за Петровден
Поверия за Видовден на 28 юни
Нумерологична прогноза за 27 юни
7 мита за бременността след 35
Деница Сачева постави оценка среден 3 на бюджета
Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
Размяна на удари между САЩ и Иран постави под въпрос примирието в Близкия изток
Първи проверки по морето: 11 установени нарушения по плажове и в заведения
Варна: Публично обсъждане по проекта на Годишния план за социалните услуги през 2027 г. ще се проведе на 3 юли
Демерджиев пусна кадри от спецакцията във варненския район "Приморски"
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път
Откриха най-стария кратер на Земята? Учени разкриват изгубен космически сблъсък