Полицията разби въоръжена организирана престъпна група на лихвари във Враца, съпричастна и към поръчкови убийства в страната. Криминалистите стигнали до информацията, че групата проявява особена жестокост и бруталност, съобщиха от МВР.
Операцията по неутрализирането е извършена под ръководството на Специализираната прокуратура, образувано е и досъдебно производство.
Начело на групата е 35-годишният А.П., известен с прякора Главестия. Той е криминално проявен, регистриран многократно за изнудване, телесни повреди и закани за убийство, изключително безскрупулен и жесток човек, съобщават от полицията. Той се е занимавал с незаконна лихварска дейност на територията на Враца. Групата му събирала дължимите суми чрез насилие. Взелите заем получавали закани за убийство, имотите на част от тях бивали опожарени, често на длъжниците бил нанасян жесток побой.Освен Главестия са задържани и членовете на групата му - А.А. /35г./, Ц.Ц./37г./- Квиц, И.Н./27г./- Зъбчо, В.П. /50г./ - Лунгара, М.И. /38г./- Бижуто, Б.К. /60г./-Биби и 30-годишната Н.М. – всичките криминално проявени. Криминалистите стигнали и до информацията, че групата разполага с незакононо автоматично оръжие.
В хода на операцията са били претърсени няколко адреса в Козлодуй, Оряхово, Мизия, с. Гложене и с. Галиче. Оттам са иззети голямо количество документи, записни заповеди, договори, чужди дебитни и лични карти, свидетелства за правоуправление на МПС, мобилни телефони и СИМ карти, черни маски, пушка помпа, друго оръжие и боеприпаси за него, голямо количество златни накити с неустановен произход, бухалки, белезници, крупни парични суми.
След 24-часовия полицейски арест на лидера и членовете на групата са повдигнати обвинения за престъпления. Наложена им е и мярка за задържане до 72 часа. В Специализирания наказателен съд ще бъде внесено искане за налагане на мярката „задържане под стража“ за всеки от тях.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Отбранителният сектор оглави ръстовете на европейските борси
От прозрачност до електрически градски транспорт - идеите на КЗК за пазара на горива
Германия и Франция са лидери по превоз на пътници с влак в ЕС през 2024 г.
Stellantis ще съживява европейския пазар с малък електромобил на цена от 15 хил. евро
"Шелли груп" пак ще изплати по 0,13 евро брутен дивидент на акция
НАТО обмисля мисия в Ормузкия регион за защита на корабите
Достъпен лукс за абитуриентите: Кола без такса за наем, но при едно условие
Душан Косич: Целта е тимът да покаже смелост и манталитет на победител
Фенове от цяла България окупираха центъра на София за посрещането на Дара
След нападението от мечка на Витоша: Дронове и фотокапани в акция край хижа "Рудничар"
София посрещна Дара: Десетки хиляди пеят Bangaranga в сърцето на столицата
Централна прогноза
Гана ги отвя в старта по часовник в Джирото
"Цар на издънките" се завръща в Ман Юнайтед
Промяна! БФС премести мач от родната Първа лига
Левски трепери за Сангаре
Огромен клуб отмъква голямата звезда на ЦСКА!
Голям обрат със звезда на Левски!
Марс преминава в Телец: от 19 май до 28 юни 6 зодии ще има за какво да са доволни
Какво все пак значи „бангаранга“?
5 грешки, които излагат личната ти информация на риск
Рецепта за царевична питка с мащерка
Ето как премина третото издание на семейното събитие Day Off: Family Time (Снимки)
Силни поверия за Спасовден
Ето с колко увеличават пенсиите от 1 юли 2026 г.
Радев: В Германия няма прекомерни надценки, така трябва да е и в България
За утре е обявен жълт код за опасно време във Варна
Съдът във Варна остави в ареста обвинен за държане и разпространение на наркотици
Варна: Комисия подкрепи наредбата за допълнителните занимания в детските градини
Варненци похвалиха кмета на "Аспарухово"
Европа разработва космически самолет за многократна употреба
Откриха следи от изчезнал океан в Централна Азия
Изследовател: САЩ са открили четири вида извънземни от катастрофирали НЛО
Сигналът от „Вояджър 1“ вече пътува над 23 часа до Земята
Откриването на планети като Земята остава огромно предизвикателство за учените
Отложиха изстрелването на Starship V3: Кога ще гледаме тестовия полет?