В продължение на 4 дни разследващи и топкриминалисти издирваха предполагаемия извършител на жестокото убийстова на Виктория Маринова от Русе – 21-годишният Северин Красимиров, който беше задържан в германския град Щаде, където, по непотвърдена информация, е направил самопризнания.
Заключението на разследващите е, че спонтанното нападение и жестоката агресия са заради алкохолен запой.
Колко солидни са доказателствата срещу предполагаемия извършител и достатъчни ли са той да бъде екстрадиран? Избърза ли прокуратурата?
"Ако говорим за съдебен процес – то той е опропастен още отсега. Представата на МВР за разследване и за събиране на доказателства е да се изправят пред медиите и да кажат какво имат и какво нямат. ДНК експертиза за два дни, както те обявиха, няма как да стане. Службите акцентираха върху етноса на заподозрения. Дори и той да е истинският извършител, МВР и прокуратурата омазаха целия процес. Аз не видях твърди доказателства, че този Северин е извършител на убийството", отбеляза адвокат Николай Хаджигенов.
Според него дори и експертизата да е перфектна, много често престъпниците се освобождават поради неизрядната работа на институциите.
"Обявяването на полицейска регистрация, по отношение на малолетен, е нарушение на закона. Това, което обявява МВР трябва да се гледа много скептично. Единственият начин едно публично учреждение да работи, е то да бъде подложено на обществен натиск. Самопризнанието по нашето законодателство не е достатъчно", посочи юристът пред Bulgaria ON AIR.
На свой ред криминалистът Иван Савов изтъкна, че всички взимащи отношение по темата със смъртта на Виктория са искали бързи процеси, сега пък оплакването е, че институциите много бързали.
"Чудя се дали не живея в психодиспансер, а не държава. МВР не работи. Системата е спъната. Това, че е оповестен етносът на заподозрения не е проблем. Хубавото е, че лицето е задържано. Това, което знам аз, е, че е направил самопризнания пред немските власти. Срокът за екстрадиране е до 40 дни. Това лице няма как да бъде задържано от немските власти случайно. Раздува се едно тежко криминално престъпление. Хиляди писачи и случайни хора се упражняват и се правят на разследващи на гърба на една трагедия", настоя той.
Савов напомни, че трудът на разследващите органи трябва да бъде оценен, а не всеки да ги напада.
"Колкото и да не вярваме в държавността, все пак живеем в тази страна. Трябва да има някакъв ред. Ако се поддадем на лесната тенденция да мразим, без да имаме реална информация, то ние наистина ще се превърнем в психодиспансер", завърши той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Китай ограничава фискалните стимули на фона на икономическия растеж
Неодобрението към Тръмп удари връх от началото на втория му мандат
Ръст на заплатите в ЕС от 2020 г.: По-добре ли живеят европейците?
Голямата година на икономическо възстановяване в Германия се проваля
Ще остане или ще си тръгне? Джером Пауъл е изправен пред важно решение
Мъск оттегли част от обвиненията си срещу OpenAI и Сам Алтман преди началото на делото
От понеделник започва поетапното спиране на парното в София
Обедна прогноза
Дербито "Левски" - ЦСКА блокира центъра на София днес
САЩ връщат разстрела като метод за екзекуция
Гладиаторите на SENSHI влизат в боен режим: елитен лагер събира шампиони във Варна
Ас на Ман Юнайтед се размечта
ЦСКА е пред исторически рекорд, Левски му диша прахта
Рубльов и Де Минор изхвърчаха от Мадрид
Интер с ключов трансферен ход
Арсенал – Нюкасъл
Седмична нумерологична прогноза за 27 април – 3 май
Ерос Рамацоти с грандиозен концерт в София: Запя песента на Дара "Bangaranga"
Любовен хороскоп за 27 април – 3 май
Дневен хороскоп за 25 април, събота
Тренирайте умно, а не много – 5 съвета за по-качествени упражнения
„Призоваване на поезията“ от Мирела Иванова
Повече жени в 52-ото Народно събрание в сравнение с предходното
Гладиаторите на SENSHI влизат в боен режим: елитен лагер събира шампиони във Варна
Какво ще бъде времето в неделя?
Новите депутати най-вероятно ще се съберат в четвъртък
Варненски студенти проведоха практически упражнения по търговски дела
Земетресение в България тази нощ
Астронавтите от „Шънджоу-21“ изпратиха поздрав от орбита
НАСА показа гигантско розово езеро с формата на сърце: Как обясняват цвета му
Откриха идеално кръгъл храм в египетската пустиня: Какво е криело съоръжението
Учени в недоумение: Заснеха причудливо полупрозрачно създание на дъното на океана
Мисия „Артемида-2“: Какво се случи при завръщането на Земята?
Може ли AI да предвиди смъртта: Ново проучване дава 78% точност