След разкриването на първия масов убиец в Кипър беше публикуван списък на изчезнали, по който работят кипърските власти. В него се съдържат около 30 имена от различни националности, сред които и на 3 българки.
Към момента няма информация дали изчезнали българки са намерени. За тях трябва да се знае, че са изчезнали не наскоро, а през годините от 1999 година насам. Това заяви пред Нова посланикът на България в Кипър Любомир Тодоров.
Четири жени бяха открити мъртви през последните три седмици, убити от сериен убиец, който има и български корени - 35 годишния военен Никос Метаксас. Пред полицията признал за седем убийства.
Намирал жените в онлайн сайт за запознанства, а след това ги удушавал, установи аутопсията. Полицията продължава да издирва още жертви на серийния убиец. Сред изчезналите са три българки, както и две момиченца на възраст 6 и 8 години. В изкуствено езеро близо до мина беше намерено тялото на още една жена - затворено в куфар.
Любомир Тодоров обясни и че към момента в посолството ни в Кипър няма нито официална, нито неофициална информация за изчезналата 16-годишна българка, за която се предполага, че е била в контакт с убиеца. Посланикът потвърди, че властите все още не са се свързали с майката на Никос Метаксас, която е от Стара Загора.
"В момента, в който е задържан, той е бил действащ офицер, с чин на капитан. Кипърската общественост е шокирана и потресена от този тежък криминален случай, защото това се случва за първи път в историята на страната”, заключи Тодоров.
Общественият натиск за несправянето на полицията със случая доведе и до оставката на министъра на правосъдието. Според местните медии се очаква поста си да напусне и шефа на полицията в Никозия.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Икономиката на еврозоната е нараснала с повече от първоначално отчетеното
Оборотите в търговията на дребно у нас нарастват символично през октомври
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета „Желязков“
Световна франчайз мрежа за недвижими имоти навлиза в България
Бали обмисля забрана на Airbnb заради свръхтуризма
Кога роботиката ще се срещнe с изкуствения интелект в игрите
Гъвкавост и комфорт – как да поддържаме ставите здрави всеки ден
Опашки за риба на Женския пазар в София преди Никулден (СНИМКИ)
Шест китайски зодии привличат късмет като с магнит на 6 декември
Сделка за Бюджет 2026: Правителството се договори с бизнеса и синдикатите
Байерн го закъса, двама са аут
Еуфория на "Камп Ноу": Звезда подписа с Барса до 2031 г.
ФИФА гласи новя промяна на засадите за Мондиал 2026
Легенда на Байерн се закани да тресне Лео Меси
Отново силен Цолов в квалификацията, тръгва от първа редица в спринта
Роналдо с ново бизнес начинание, доста любопитно е
5 разкошни идеи за украса с малък бюджет
Изтеглете си късметче за декември
Бюджетни идеи за коледен подарък под 50 лева
Най-модерният подарък е новият навик и тихото сбогом на цигарите
3 бързи рецепти за Никулден
Практикер посреща Коледа с топ намаления
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета "Желязков"
Правителство, синдикати и работодатели постигнаха съгласие по новия Бюджет 2026
Какво ще бъде времето в събота?
Полицията във Варна излезе с мерки за спокойни студентски празници
"Спартак" пусна билетите за мача с "Левски"
Трима се озоваха в арестите във Варна и региона заради наркотици
ЕС отстъпи: Бензиновите и дизеловите двигатели няма да бъдат забранени
Телескопът Hubble е заснел отново междузвездната комета 3I/ATLAS
Проби от въздуха, събрани преди 35 г., разкриват забележима промяна в сезоните
Мощни бури в едното полукълбо генерират перести облаци в другото
Antares събра $96 млн. за разработване на ядрени реактори за Земята и Космоса
Междузвездната комета 3I/ATLAS е покрита с криовулкани?