Нови данни за убийството в Слънчев бряг, при което бе зверски заклана 61-годишна украинка, разкриха днес от прокуратурата в Бургас. Това всъщност е и първата официална информация за убийството, станало на 21 май.
Оказва се, че извършителят П. Г. на 63 г. не само, че не се е предал сам, но се е опитал да избяга от местопрестъплението. Той е задържан с подготвен багаж, в който са открити неговите документи, тези на жертвата и голяма сума пари. Убиецът е задържан по-малко от три часа след клането. По време на разследването е установено, че убийството е осъществено в коридора на втория етаж на хотел "Българска роза" в курорта. Причина за смъртта са множество прорезни и прободни рани нанесени с нож във врата на пострадалата. Оръжието, с което е причинена смъртта на жената, е установено от полицейските служители.
Днес по искане на Окръжна прокуратура Бургас бе взета мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо П. Г. Той е с повдигнато и предявено обвинение за умишлено причиняване на смъртта на неговата съпруга – 61-годишна украинска гражданка.
Според прокурора е налице обосновано предположение за това, че П. Г. е извършил престъплението, за което е обвинен, което се подкрепя от събраните доказателства по досъдебното производство, а също така и от направените самопризнания от обвиняемия.
Представителят на държавното обвинение бе категоричен, че П. Г. може да се укрие или да извърши ново престъпление. Той се мотивира с предвидената в закона висока санкция за извършено убийство (от 10 години до 20 годни „лишаване от свобода“.
Определението подлежи на обжалване пред Апелативния съд в града. Днешното заседание премина без присъствието на журналисти, на които бе отказан достъп до сградата. Обвиняемият пък бе вкаран набързо в сградата на Съдебната палата през подземния паркинг, пише „24 часа“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Qualcomm обяви обратно изкупуване на акции за 20 млрд. долара
S&P 500 отбелязва ръст, докато Wall Street продължава да се възстановява*
ЕС ще плати за ремонта на петролопровода "Дружба" с пари от общите фондове
Мицотакис отхвърли възможността ЕС да участва във военни операции край Иран
Държавата предлага на аукцион двугодишни облигации за 150 млн. евро за трети път тази година
Автовишка под наем или покупка – кое е по-изгодно за бизнеса?
Удължителният закон за бюджета мина на второ четене в комисия
Гонка е предизвикала трагедията в Разград, Николай е карал с над 80 км/ч
Атанас Запрянов: Небето ни се пази от хора с изключителна подготовка (+СНИМКИ)
Ливърпул уволнява още утре Арне Слот
Альона Голоснова
ФИФА поряза Иран за Световното
Вече всеки мечтае за 0:0 срещу Левски
Реферът от Лудогорец - ЦСКА ще свири Левски - Черно море
Крие ли нещо? Флик отказа да говори за Барса
Отиде си Слава Рачева – гласът на Педя човек – лакът брада
6 зодии, на които ще им върви в работата през 2026
4 прически, които ще са хит през пролет 2026
Билколечение за начинаещи: Урсел Бюринг с ценни съвети за домашната аптечка
Пера и блясък: Тоалети на Vanity Fair Oscar Party 2026 (+Снимки)
Могъщи поверия за Благовещение
Набират доброволци до 29 години във Варна
Много чужденци са избрали Варна за почивката си през януари
Къде във Варна можете да подавате сигнали за нарушения във връзка с предстоящите избори?
И ПП-ДБ регистрираха листата си във Варна
Отиде си Слава Райчева, гласът зад "Педя човек, лакът брада"
Горанов за Портних: Често са ни бъркали през години
Най-голямата слънчева електроцентрала в Китай неусетно преобразява пустинята
Разгадаха 2000-годишна тайна на египетските мумии благодарение на техния аромат
Предлагат нов метод за търсене на живот на екзопланети: Какъв е той
Учени определиха масата на междузвездната комета 3I/ATLAS
Британски астрономи алармират за заплаха от мегапроекти в околоземна орбита
Китайски инженери представиха концепция за „полухуманоиден“ робот за лунна база