IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Обама смята, че безработицата в САЩ може да падне на 8%

54% от американците твърдят, че той не заслужава втори мандат

Снимка: Reuters

Снимка: Reuters

Американският президент Барак Обама заяви, че безработицата в САЩ би могла да падне до 8% до ноември догодина, когато в САЩ ще има президентски избори, предаде АП.

В интервю за програмата 60 минути на телевизия Си Би Ес, която ще се излъчи в неделя вечерта, президентът подчерта, че икономическите проблеми на САЩ може би ще продължат и след края на първия му мандат.

Сега безработицата в САЩ е 8,6 процента. Тя не е била 8 или под 8 процента от януари 2009 г., припомня АП.

В интервюто президентът заяви, че се чувства като капитан на кораб, попаднал в буря.

"На борда му хората страдат от морска болест и обвиняват за това капитана, но той не е виновен за метеорологичните условия", изказа се метафорично Обама и подчерта, че не е давал прекалено големи обещания на избирателите си през 2008 г.

Обама поясни, че не е подценил трудностите и предупреди, че икономическите проблеми на САЩ се дължат на структурни проблеми, датиращи от 20 години.

Одобрението за президента на САЩ е рекордно ниско за мандата му, отбелязва Ройтерс, като се позовава на ново допитване до общественото мнение на Си Би Ес.

Според него само 33% от американците смятат, че президентът се справя добре с икономиката на страната.

44 на сто одобряват действията на президента като цяло. 54% обаче смятат, че Обама не заслужава втори президентски мандат.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата