В ток шоуто "Железните дами" на руския телевизионен канал НТВ бившата прима балерина на Болшой театър Анастасия Волочкова е заявила, че от театъра са карали балерини да предоставят сексуални услуги на богати мъже, съобщи Нюзру.
Въпросът е бил засегнат от водещата на предаването Тина Канделаки. Тя е казала, че до нея са стигнали слухове за това как балерини са били принуждавани да предоставят "ескортни услуги" на олигарси. Волочкова е потвърдила, заявявайки, че това е абсолютната истина.
"Обаждаха ми се момичета, когато вече ме бяха уволнили, и ми разказваха чудовищни неща", е заявила Волочкова. По думите й администратор в Болшой театър викал момичетата по списък и им обяснявал къде трябва да отидат - на банкет с продължение, с преспиване, с всички подробности.
На уточняващия въпрос "С кого?", балерината е отговорила: "С определени олигарси. С хора, които са в попечителския съвет или просто организират партито." Някои балерини са се осмелявали да попитат какво ще се случи, ако откажат. Тогава им е било обяснявано, че ще си имат проблеми в Болшой театър.
По време на предаването е присъствал и балетистът Николай Цискаридзе, който е изслушал мълчаливо колежката си, без да потвърди или да опровергае думите й.
В Болшой театър вече са се запознали с телевизионната изява на Николай Цискаридзе и Анастасия Волочкова, но още не е взето решение каква да бъде реакцията на театъра.
"Няма да се впускам в по-нататъшни обяснения, защото още не знам какво е решението на ръководството - как ще реагира на всичко, което се случи вчера в ефир. Като говорител на Болшой театър не мога да го коментирам" - е казала в интервю за РИА "Новости" Катерина Новикова.
Говорителката на Болшой театър обаче се е съгласила да коментира факта, че предполагаемият организатор на нападението над художествения ръководител на балета на Болшой театър Сергей Филин, арестуваният солист Павел Дмитриченко е сменил пострадалия балетмайстор на поста шеф на профсъюза на театъра.
Това се разбра след участието на Цискаридзе в телевизионното предаване.
Според Новикова решението Сергей Филин да напусне поста ръководител на профсъюза е било взето преди няколко месеца, преди трагичните събития. Причината е чисто юридическа, тъй като Филин не може да съвместява двете длъжности - да ръководи колектива и едновременно с това да оглавява профсъюза.
По думите на говорителката на Болшой театър тогава Филин се е оттеглил от ръководството на профсъюза и на негово място е бил избран Дмитриченко. Тъй като обаче Дмитриченко е в ареста, временно на негово място е избран друг, е заявила Новикова.В. "Московский комсомолец" обаче е изложил друга версия на случващото се. Според изданието артистите на операта и на балета имат общ профсъюз. Изборът се е състоял на два етапа. Преди месец оперната част е избрала Дмитриченко за лидер.
А артистите на балета са се събрали и са гласували само преди една седмица, като също са се спрели на Дмитриченко. Прима балерината на Болшой театър Анна Антоничева обяснява избора с това, че арестуваният Дмитриченко остава лидер на техния колектив.
Солистът на балета на Болшой театър Павел Дмитриченко с още двама души беше задържан на 5 март. Балетистът първоначално призна, че е организирал престъплението, но "не в такава степен, в каквато е било извършено". Изпълнител, според следствието, е криминално проявеният Юрий Заруцки. Шофьорът Андрей Липатов е задържан като съучастник. Твърди се, че той е закарал Заруцки на местопрестъплението.
Тримата бяха оставени в ареста от московски съд до 18 април.Според официалната информация на Министерството на вътрешните работи на Русия мотив за нападението над Сергей Филинса "личните неприязнени отношения между Филин и Дмитриченко, свързани със служебната им дейност".
Нападението срещу народния артист на Русия, 42-годишния Сергей Филин, бе извършено на 17 януари късно вечерта пред дома му в Москва. Филин беше залят с киселина от мъж с маска. Пострадалият бе настанен в болница с изгаряния трета степен по лицето и очите.
След хирургически операции в Москва той замина на лечение в Германия. Все още съществуват опасения за зрението на Филин. В Русия във връзка с нападението над Сергей Филин често се споменава името на балетиста Николай Цискаридзе.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Стартът на търговията със SpaceX даде тласък на Wall Street в последния ден от седмицата
Кадър на деня за 12 юни
Rolex вдига глобалните цени на златните си часовници
Рекордни премии на Мондиал 2026: Световният шампион ще спечели 50 млн. долара
Френският стартъп Mistral AI води преговори за набиране на около 3 млрд. евро
„Стара планина холд“ разпределя дивидент в размер на 3,34 млн. евро
Традиции, вярвания и забрани за църковния празник на 13 юни
Времето в събота, 13 юни: Дъждът спира, вълнението на морето е 2-3 бала
Причини защо се будим в 3 ч. сутринта
Предупредителни знаци за загуба на слуха, които повечето хора игнорират
Среднощна вкуснотия за Мондиал 2026: Рецепта за сандвич с кашкавал
Венера в квадрат с Хирон носи промяна за 3 зодии от 13 юни 2026
САЩ разгроми Парагвай с 4:1 на Световното първенство
Историческо! Канада спечели първа точка на Световно първенство
Канада – Босна и Херцеговина 1:1
Ще има ли бомбастичен трансфер? Янев реши за Десподов
ЦСКА с исторически ход
Пропада огромен трансфер на Левски в последния момент
Нумерологична прогноза за 13 юни
Мексиканска салца
Новолуние в Близнаци на 15 юни: Търсим радостта, но показваме и талантите си
Таро карта за 13 юни, събота
Дневен хороскоп за 13 юни, събота
30 цитата на Уейн Дайър, които ще направят деня ви по-добър
Глобите за телефон зад волана не работят
Глобиха няколко фирми за бързи кредити
Евростат: Eдва 41% от родните фирми залагат на онлайн присъствие
Европейска държава въвежда режим на тока заради електромобилите
ЕЦБ: Дръжте кеш у дома за кризи
Китай: Чужди разузнавания шпионират с костенурки и риби
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Опровергано: Пирамидата в Индонезия не е толкова стара, колкото се твърдеше
SpaceX излиза на борсата с най-голямото първично публично предлагане в историята
Астрономи са напът да разрешат мистерията на „малките червени точки“
Рядка акула-гоблин бе заснета на изумителна дълбочина в океана
Рекордна жега може да повтори катастрофата от 1877 г. и да погуби 4% от населението на Земята