Украйна и САЩ започнаха съвместно военно учение в Западна Украйна, съобщиха ДПА и ИТАР-ТАСС.
Учението "Бърз тризъбец 2014" се провежда в Лвовска област на полигона "Яворив" близо до границата с Полша.
В маневрите, които се предвижда да продължат до 26 септември, участват около 1300 военнослужещи от 12 държави от НАТО, сред които България, Германия, Великобритания, Полша, Литва и Канада, а също страни, които не членуват в Алианса, като Азербайджан, Грузия и Молдова.
Учението се провежда по искане на украинското правителство. То включва действия по обезвреждане на самоделни взривни устройства, провеждане на конвоиране и патрулиране.
Военната база "Яворив" се намира на около 1200 километра западно от украинските Донецка и Луганска област, където през последните месеци при боевете между правителствените сили и проруските сепаратисти са загинали близо 3000 души, отбелязва ДПА.
/БТА/
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.