Една от компаниите на Доналд Тръмп, както се твърди, е нарушила ембаргото срещу Куба, непозволяващо на американски граждани да правят бизнес там, съобщи вчера списание "Нюзуик", цитирано от ДПА.
Компанията "Тръмп хотелс" е похарчила най-малко 68 хиляди долара на острова чрез консултантска фирма през 1998 г., при положение че е незаконно американски компании да харчат пари там без разрешение от правителството на САЩ, посочва изданието.
Щабът на Хилари Клинтън побърза да заклейми опонента й заради изнесената от списанието информация, като отбеляза, че това показва как Тръмп поставя бизнес интересите над националния интерес и после лъже за това.
"Бизнесът на Тръмп в Куба изглежда е незаконен, показва пренебрежение към американската външна политика и е в пълен разрез с нееднократните публични изявления на самия него, че са му били предлагани възможности да инвестира в Куба, но че не се е бил възползвал от тях", каза Джейк Съливан от щаба на Клинтън.
Ръководителят на щаба на Тръмп Келиан Конуей заяви, че историята се преекспонира, защото Тръмп е бил решил да не инвестира в Куба, но все пак е бил "платил пари".
Направено плащане представлява нарушение на американските закони, посочва ДПА.
Американското търговско ембарго срещу Куба действа и до днес и забранява правенето на бизнес с острова въпреки действията на президента Барак Обама за възобновяване на дипломатическите отношения. Само Конгресът на САЩ може да отмени ембаргото, но засега показва неохота да го направи.
В интервю от вчера Тръмп отхвърли обвиненията, че е нарушил американските закони, предаде ТАСС.
"Никога не съм правил бизнес в Куба", заяви Тръмп. По отношение на публикацията в "Нюзуик" той заяви, че авторът й има "много лоша репутация".
Пред свои привърженици в Ню Хемпшър Тръмп посочи импийчмънта на Бил Клинтън като доказателство за "мръсното минало" на семейство Клинтън, а евентуално свое управление като "светлото и много чисто бъдеще", предаде Асошиейтед прес.
В изявлението си кандидатът за президент от републиканците се опита да свърже Хилари Клинтън с белязаното от скандали управление на съпруга й като президент. Той каза на привържениците си да си "спомнят", че през 1998 г. Камарата на представителите на САЩ е отстранила от власт Клинтън с импийчмънт за лъжесвидетелстване и възпрепятстване на правосъдието. По-късно той беше оправдан от Сената.
Окачествявайки Доналд Тръмп като "опасен демагог", вестник US Today вчера призова читателите си да не гласуват за кандидата на републиканците. Изданието обаче добави, че не подкрепя и кандидата на демократите Клинтън, предаде Ройтерс.
Клинтън определи германския канцлер Ангела Меркел като един от любимите си световни лидери, предаде ДПА. "Мисля, че тя е изключително силен лидер в трудни за Европа времена", каза Клинтън в отговор на репортерски въпрос.
Тръмп от своя страна нееднократно е критикувал Меркел заради политиката й към бежанците и мигрантите и я обвини, че е съсипала Германия, отбелязва ДПА.
В интервю от вчера обаче, след като бе помолен да посочи световен лидер, на когото се възхищава, Тръмп избра именно германския канцлер. Кандидатът на републиканците заяви, че "тя е наистина чудесен световен лидер", но отбеляза, че е много разочарован от решенията й в сферата на имиграцията, предаде Асошиейтед прес.
(БТА)
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Възможността за отпадане на някои мита окрили щатските индекси
ЕНП залага на крайната десница за разхлабване на екологичните разпоредби в ЕС
Кадър на деня за 5 ноември
Просрочените потребителски задължения в САЩ се увеличават заради студентските заеми
Нагел от ЕЦБ отхвърли идеята, че инфлацията се установява под целта от 2%
"Милан" и "Интер" придобиха градския стадион "Сан Сиро" за близо 200 млн. евро
От HelpBook: Дупки и повреден асфалт в столичния район "Слатина"
Защо виждаме петна пред очите
Helpbook: Отрязаха здрави тополи до метростанция в София
Вселената изпраща знаци на четири зодии на 6 ноември
Три кристала за чиста енергия в дома
Късна емисия
Цървена Звезда продължава да гази в Евролигата
Холанд пак вкара, но този път бе засенчен от Фодън
Краят на хегемонията наближава: Лудогорец е посмешище, а Левски лети
Велика вечер за Брюж и провал за Барса: Каталунците се спасиха от тотален провал в шоу с шест гола
Няма как ЦСКА да е аутсайдер срещу Левски
Обрат и драма в Баку: Челси стигна до 2:2 срещу Карабах
Дневен хороскоп за 6 ноември, четвъртък
От хип-хоп клубовете в Харлем до подиумите на Висшата мода – историята на streetwear стила
5 кристала, които ще повишат вибрацията в дома ви
2 зодии с голям напредък до края на 2025
Милена Аврамова за филма „Рожден ден“: Вселената започва да работи, когато правиш нещо хубаво
Лесни трикове за намаляване на кортизола
Британското посолство отговори на Борисов за "Магнитски"
Желязков: Работодатели, синдикати и правителство могат да работят само в своята пълнота
Варна отбелязва Нощта на театрите с концерт и марка с лика на Добри Христов
Българин е ранен в Косово
Талантите на Черно море до 14 г. победиха лидера и излязоха на първо място
Пияни и дрогирани шофьори ще плащат чуждата кола, с която са направили престъпление
Опасна ли е за Земята черната дупка Gaia BH1
Как да пробудим съзнанието си
В САЩ откриха, че човешкото сърце е способно на самовъзстановяване
Най-голямата паяжина в света е открита в пещера между Албания и Гърция
James Webb открива следи от първите гигантски звезди
Американски физик за възможността 3I/ATLAS да има извънземен произход