IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Турция забрани на медиите да пишат за убийството на Карлов

Забраната ще важи до приключване на разследването

Снимка: Reuters, архив

Снимка: Reuters, архив

Съд в Анкара забрани на средствата за масово осведомяване да отразяват разследването на убийството на руския посланик в Турция Андрей Карлов, предаде ТАСС, като се позова на Анадолската агенция.

Съдебното решение е било взето в отговор на искане на прокуратурата в Анкара. Забраната се отнася по-конкретно за разпространение на видеозаписи от местопрестъплението, а също на сведения за заподозрени лица. Тя ще важи до приключване на разследването. 

Андрей Карлов бе убит с 5 куршума при нападение на 19 декември в Анкара. Тогава той присъства на откриването на фотоизложба.

Турските власти потърсиха следи на проповедника Гюлен в покушението, но той категорично ги отрече. 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата