Официално Доналд Тръмп беше обявен за "Личност на годината" от списание TIME.
"Трудно е да се спори с факта, че човекът, който се мести в Овалния кабинет, е най-влиятелният човек в новините", заяви Сам Джейкъбс, главен редактор на TIME.
В дългата си статия от списанието отбелязват, че "политическото прераждане на Тръмп е несравнимо в американската история".
"Първият му мандат завърши позорно, като опитите му да отмени резултатите от изборите през 2020 г. завършиха с атаката срещу Капитолия на САЩ. Той беше отбягван от повечето партийни служители, когато обяви кандидатурата си в края на 2022 г. на фона на множество криминални разследвания. Малко повече от година по-късно Тръмп изчисти републиканското поле, постигайки едни от най-бързо оспорваните първични президентски избори в историята. Той прекара шест седмици по време на общите избори в съдебна зала в Ню Йорк, първият бивш президент, осъден за престъпление – факт, който малко намали подкрепата му. Куршумът на убиец се размина с черепа му с по-малко от инч на митинг в Бътлър, Пенсилвания, през юли. През следващите четири месеца той победи не един, а двама опоненти от Демократическата партия, помете всичките седем променящи се щата и стана първият републиканец, спечелил народния вот от 20 години.
Той промени американската политика, преобразувайки Републиканската партия и остави демократите да се съобразяват с това, което се е объркало", пишат в статията си TIME.
Републиканецът, който е в центъра на "зашеметяващо политическо завръщане", вече беше получил това отличие през 2016 г., по време на първата си изненадваща президентска победа над демократа и фаворит на социологическите проучвания Хилъри Клинтън.
"Днес сме свидетели на възраждане на популизма, на нарастващо недоверие към институциите, които определиха миналия век, и на ерозия на вярата, че прогресивните ценности ще доведат до по-добър живот за повечето хора. Тръмп е едновременно агент и бенефициент на всичко това", обяснява Джейкъбс. "Заради това, че поведе историческо завръщане, че доведе до уникално политическо пренареждане, че преобрази американското президентство и промени ролята на Америка в света, Доналд Тръмп е "Личност на годината" за 2024 г. на списание TIME".
Завръщащият се POTUS победи конкуренцията, която включваше съперникът му от Демократическата партия през 2024 г. Камала Харис, новият му приятел, технологичен милиардер Илон Мъск, и израелския премиер Бенямин Нетаняху.
Но негативните коментари не закъсняха. Потребители отбелязват, че нацисткия диктатор Адолф Хитлер е бил предишен носител на титлата "Личност на годината" и твърдят, че Тръмп е по-скоро в лагера „за по-лошо“ защо го е получил, отговаряки на коментара на Джекъбс, че "за добро или лошо, за Тръмп се е говорило най-много в социалните мрежи.
"Тръмп е толкова безкласов. Той е най-недържавническият политик в историята на политиката. Корицата на списание Time трябва да бъде: Insane Person of the Year", гласи един от коментарите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Европейските лидери са готови за мисия за отваряне на Ормузкия проток
Активите на пенсионните фондове у нас растат с близо 15% до 16 млрд. евро в края на март
Шуманов: Ако войната наистина свърши, петролът може да падне до 70-80 долара за барел
Спирането на модела на Anthropic бележи обрат в САЩ и е предупреждение за Силициевата долина
Арестуваха българин за шпионаж, снимал с дрон военни обекти в Солун
Котка провали финала на "Ромео и Жулиета" и разсмя публиката в Измир (ВИДЕО)
Мъж изгоря в колата си, запалила се в движение на пътя Батак - Доспат
ООН: Над 2300 убити и близо 100 отвлечени в Хаити от началото на 2026 г.
Настояват за по-тежка присъда за Джунейт Дюлгеров, убил семейство с ТИР край Пловдив
Гръм от Мондиал 2026! Уволняват селекционер заради голям резил
Еуфория в Германия по време на боя над Кюрасао
Разследват съдия заради "Ку Клукс Клан" жест (ВИДЕО)
Аморим пристига днес в Милано, за да подпише с Милан
От Леганес до световното! Героят на Кот д'Ивоар посвети победата на болната си майка
Байерн плаща 55 млн. евро за марокански национал
Звезди на първи ред: кои известни лица гледаха на живо Гришо и Циципас
Бермуди и плетена рокля: 7 тенденции за лято 2026
„Ламингтън“ (Lamington) – австралийски пухкав сладкиш
Хитовият турски сериал „Възраждане: Ертугрул“ с втори сезон от 18 юни
Ан Шедийн, известна като Кейт от любимия „Алф“, почина на 77 години
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от филма „Играта на играчките 5“
И плажът в Кранево получи "Син флаг"
НСИ: Годишната инфлация в България достигна 6,9%
Деян Вачков отбелязва 25 години на сцената с „Дон Карлос“ във Варна
36-годишен варненец е с 5 избити зъба след бой пред дискотека, непълнолетен украинец е в ареста
Гонки тормозят варненци всяка нощ
Домусчиев: Заетите в бюджетния сектор трябва да понесат кризата наравно с тези в частния
Пробив в науката: Възстановяване на митохондриите обръща признаците на стареене
Космическата агенция на Великобритания обяви ново финансиране: Какви са проектите
Сребристите облаци – загадъчният летен феномен в нощното небе
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая