Руски войник твърди, че украинските войници използват записи на котки, за да подмамят врага да отвори минирани гардероби и шкафове.
Необичайното твърдение, което не може да бъде потвърдено, беше направено от руски сапьор по време на интервю за телевизия "Звезда", която е собственост на руското министерство на отбраната.
„Влизаме, чуваме мяукане, да речем, в шкафа. Когато го отвориш, от състрадание, има взрив, защото е снабден с експлозиви“, разказа Леонид Отделнов, командир на разминиращ отряд.
Отделнов твърди, че предполагаемите инциденти са се случили, когато войници са влезли в сгради в района на Донецк в Източна Украйна. Той не каза дали има убити руски войници в резултат на мините. Киев не коментира.
Твърди се, че Русия е страната, която обича най-много котките, като 59% от хората притежават поне една, според Dalia Research, компания за пазарни проучвания. Някои от любимците на Русия обаче бяха принудени да участват в нахлуването в Украйна.
Руски провоенни активисти казаха миналата година, че войниците са започнали да водят котки в окопите на фронтовата линия, за да се справят с епидемията от плъхове и други гризачи. Говорейки по националната телевизия, Владимир Малигин, ръководител на прокремълска група, каза:
„Нашите котки се използват, за да ловят мишки и да успокояват войниците.“
Твърди се, че някои руски войници са били заразени с лептоспироза, известна като болест на Weil или „треска от ухапване от плъх“. Украински войници също се оплакаха пред The Times от мишки, които дъвчат електрически кабели, нахлуват в хранителни магазини и ровят в дървени укрепления.
Милиони домашни любимци са били изоставени от украинци, бягащи от инвазията, според групи за защита на животните. Военната забрана за лов обаче е добра новина за дивите животни. Твърди се, че популацията на лисиците е достигнала половин милион, повече от два пъти от началото на всеобщата война на Русия, а местните жители казват, че вълците също са все по-често срещани в района на Донбас. Конфликтът обаче доведе и до увеличаване на случаите на бяс.
Твърдението за мина-капан дойде, когато президентът Тръмп каза, че почти един милион руски войници и 700 000 украински войници са били убити, откакто президентът Путин е наредил танкове в Украйна преди почти три години.
Новият президент на САЩ не предостави източник за цифрите, които са значително по-високи от предишните оценки, включително неговите собствени. Тръмп каза миналия месец, че 600 000 руски войници и 400 000 украински войници са загинали.
Руските опозиционни журналисти са идентифицирали почти 90 000 руски войници, които са били убити по време на конфликта, въпреки че казват, че истинският брой вероятно е значително по-висок. Министерството на отбраната на Великобритания заяви през ноември, че 700 000 руски войници са били убити или ранени по време на войната. Президентът на Украйна Зеленски каза миналия месец, че 43 000 от войниците на страната са загинали.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Тръмп заплаши Иран с удари по електроцентрали и мостове във вторник
Италия въвежда ограничения за авиогоривото на някои летища поради недостиг на доставки
Apple на 50 години: Три продукта, които промениха начина ни на живот – и три, които не успяха
Запрянов: Самостоятелна отбрана извън колективната е непосилно бреме за икономиката ни
Войната с Иран прави американската икономика по-доминираща от всякога
Великобритания се опитва да убеди Anthropic да разшири присъствието си в страната
Автобус на градския транспорт се запали в центъра на Пловдив (+ВИДЕО)
Поезия на лед: Спектакълът "Кораб в сърцето" разчувства със стихове и танц
Акция на МВР: Над 30 шофьори с алкохол и наркотици за денонощие
Костадинов: Време е да възстановим контрола над държавата
Няколко зодии ще получат съдбовно послание от Вселената на 6 април
НА ЖИВО: Добруджа - Левски, изненада в състава на "сините"
Синя еуфория за Вечното дерби: Феновете на Левски купуват билетите като топъл хляб
Мачовете по телевизията днес, 5 април
Лечков с голямо предложение за Боби Михайлов
Тервел Замфиров стана държавен шампион
ВИДЕО: Манчестър Сити – Ливърпул
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Папата осъди войната в Иран: Нека онези, които разпалват войни, да изберат мира
Костадинов с нова атака по Лора Крумова: Дори ChatGPT казва, че лъже
Комодор Варна с три победи от три мача в елитнен турнир при U16
Астрофотографа Росица Димитрова от Варна впечатли НАСА
Гърцките хотелиери обмислят да се откажат от "ол инклузив-а"
Последен ден от благотворителната кампанията "Купи и дари" във Варна
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация