Китай има пълно доверие в способността на САЩ да се справят с търговските въпроси, заяви заместник-министърът на външните работи Хуа Чунин в петък, ден преди официалните представители на двете страни да се срещнат в Швейцария, за да обсъдят митата, които си наложиха една на друга, предава Ройтерс.
„Ние не се страхуваме“, заяви Хуа пред малка група репортери в средно училище в селски окръг в югозападен Китай, като добави, че търговската политика на американската администрация не може да бъде поддържана.
Разговорите през уикенда с участието на висши икономически и търговски служители на САЩ и Китай се разглеждат като първа стъпка към разрешаването на търговската война, която наруши световната икономика. В четвъртък президентът Доналд Тръмп заяви, че митата на САЩ за Пекин в размер на 145% вероятно ще бъдат намалени.
„Имаме пълно доверие“, заяви Хуа по време на организирано от Пекин пътуване до окръг Малипо, за да покаже усилията на Китай за изграждане на селски икономики. „Не искаме да водим война с никоя държава. Но трябва да се изправим пред реалността. Както виждате, хората имат пълно доверие в способността ни да преодолеем всички трудности.“
Митата на Тръмп върху много от търговските партньори на Съединените щати, включително Китай, все повече натежават върху световната икономика, която в продължение на десетилетия се е възползвала от предсказуемата и относително свободна търговия.
Мнозина икономисти наричат митата на Тръмп „шок за търсенето“ в световната икономика, който ще доведе до оскъпяване на вноса за американските предприятия и потребители и ще намали активността в други страни.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.„Това, което правят Съединените щати, не може да се поддържа“, каза Хуа. „Обикновените хора в САЩ вече усещат, че страдат от търговската война.“

Някои нови заводи за електромобили може да останат неизползвани, предупредиха от сектора
България още не е подала нотификация до ЕК за новите блокове в АЕЦ "Козлодуй"
Maserati GT2 Stradale направи своята ексклузивна премиера в София
Интересът към краудфъндинг за имотни инвестиции у нас расте и отваря пътя към премиум сегмента
Euronext е готова да реагира, ако търсенето на денонощна търговия се увеличи
Marks & Spencer очаква годишната печалба да стигне нивата отпреди кибератаката
Решено: Пенсиите вече няма да се бавят при празнични дни
Разбиха схема за кражби на скъпи мотори в София
"Компас Инвест" представя нова серия капиталово защитени продукти с Goldman Sachs с 12.8% годишен купон в USD и 7.8% в EUR
Георги Костадинов спира с футбола, става директор в "Левски"
Куче получи диплома от технологичен университет в Тексас
Легенда напуска „жълтата подводница“ след 15 години
Българин стана шампион с отстранен от Левски
Гръм от „Герена“! Мечката става шеф в Левски
Купонджия е изваден от групата на ЦСКА за финала – ето ги избраниците на Янев
Ясно е дали Хакими ще играе на финала с Арсенал
8059 дни чакане и четвърти трофей за Артета: Титлата Арсенал в цифри
Психотерапевтът Милица Бельовска: Тийнейджърите не искат лекции, а разбиране
Поверия за празника на св. св. Константин и Елена
Филмовият проект „Дълговете на инспектора“ на Теодора Маркова спечели награда в Кан
Трикове как да подобрите съня чрез дизайн на спалнята
5 фатални грешки, които допускате в отношението си към партньора
Maserati GT2 Stradale направи своята ексклузивна премиера в София
Радослав Бимбалов представя новия си роман "Зид" във Варна заедно със Захари Карабашлиев
Вдигат паметник „Св. Седмочисленици“ до Катедралата във Варна?
Росен Марков предлага ликът на DARA да бъде на всяка табела за Варна
Европейската нощ на музеите във Варна с изложби, музика и кино до полунощ
Наградиха победителите в конкурса „С очите си видях бедата“ във Варна
"Холдинг Варна": Не е инвеститорът този, който регулира движението на Алея първа
Разкриха тайните на Великата китайска стена: Намериха скрити артефакти
„Джеймс Уеб“ предизвиква науката: Вселената може да е два пъти по-стара
НАСА променя плановете си за мисията „Артемида 3“ и отлага кацането на Луната
Трагичен инцидент в Starbase преди изстрелването на Starship V3
В Япония отвори врати първата в света лаборатория, управлявана изцяло от роботи
Извънземните вероятно са много по-развити от хората, твърди астрофизик