IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Премиерът на Катар е осигурил съгласието на Иран за прекратяване на огъня

Шейх Мохамед бин Абдулрахман Ал Тани разговарял с Тръмп

Снимка БГНЕС

Снимка БГНЕС

Премиерът на Катар шейх Мохамед бин Абдулрахман Ал Тани е осигурил съгласието на Техеран по предложението на САЩ за прекратяване на огъня в конфликта между Израел и Иран.

Това е станало по време на разговор с ирански официални представители, проведен след въздушните удари на Техеран срещу американската военновъздушна база "Ал Удейд", съобщи агенция Ройтерс, като се позова на изявление, направено рано тази сутрин от официален катарски представител.

Телефонният разговор е бил проведен, след като американският президент Доналд Тръмп е съобщил на емира на Катар, че Израел се е съгласил на предложението на САЩ за прекратяване на огъня. Тел Авив е поискал помощта на Доха да убеди Техеран също да приеме споразумение за прекратяване на огъня, добави катарският представител. /БТА

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата