IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

В Порто забраниха продажбата на алкохол през нощта

Бизнесът протестира в популярния туристически град в Португалия

Снимка Фейсбук

Снимка Фейсбук

На 25 юни 2025 г. в третия по големина град на Португалия - Порто, влезе в сила забрана за продажба на алкохол през нощта в магазините.

Това е третата промяна в правилата, която влезе в сила на 1 март 2023 г. и включва и разширяването на така наречената зона за ограничаване, която ще обхване почти целия център на Порто, пише The Portugal News, цитирани от unian.ua.

Отбелязва се, че сега продажбата на алкохолни напитки в тази зона след 21:00 часа и преди 8:00 часа ще бъде разрешена само в кафенета, барове, ресторанти и нощни клубове. Заведения като супермаркети, магазини за сувенири и винарски изби вече няма да могат да продават алкохолни напитки.

Друга съществена промяна, според местните власти, е преразглеждане на системата от санкции, прилагани към нарушителите на правилата, с въвеждането на механизъм за превантивно затваряне на заведението.

Представителите на бизнеса са уверени, че подобни ограничителни мерки няма да решат проблема с обществените вълнения по улиците, тъй като всеки, който желае, ще може да си купува алкохол в супермаркетите до 21:00 часа.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата