Руският военноморски флот играе огромна роля в защитата на интересите, суверенитета и сигурността на Русия, което е ключова задача, заяви президентът Владимир Путин, докато наблюдаваше маневрите на ВМС с кодово име “Юлска буря“ в Деня на ВМС на Русия.
“Нашата ключова задача е надеждно да гарантираме сигурността на Русия, надеждно да защитаваме нейния суверенитет и национални интереси. Огромна роля в това е отредена на ВМС“, каза държавният глава, цитиран от ТАСС.
“Оперативните военноморски маневри се провеждат от 23 юли. Маневрите се провеждат едновременно във водите на Тихия и Северния ледовит океан, Каспийско и Балтийско море. В тях участват над 150 кораба и спомагателни плавателни съдове и повече от 15 000 души личен състав. Ключовата задача на ученията е да се отработят подробно операциите на флотите при отблъскване на атаки от морето и да се разгледа целият набор от най-сложни и нестандартни задачи, близки до бойни оперативни и тактически цели“, каза още руският президент.
Учението “Юлска буря“ се основава и на опита от специалната военна операция в Украйна, допълни Путин. “Това се основава и на натрупания опит в специалната военна операция“, обясни държавният глава. Лидерът добави, че Русия ще продължи да въоръжава ВМС си с най-съвременна техника и да повишава бойната готовност на личния си състав.
“Ще продължим да повишаваме нивото на бойна готовност на екипажите на надводни кораби и подводници, брегови и авиационни части и да ги въоръжаваме с най-съвременна техника и въоръжение“, каза в изложение на идеите си президентът.
“Ударната мощ и бойните възможности на руския флот ще се увеличат значително с преобразуването на пет бригади от морската пехота в дивизии. В скоро време пет бригади от морската пехота ще бъдат преобразувани в дивизии, като две от тях ще бъдат вече тази година. В резултат на това ударната мощ и бойните възможности на ВМС ще се увеличат качествено“, каза държавният глава на Русия.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Airbus се опира на опита си с хеликоптери, за да разработи дроновете на бъдещето
Активността в сектора на услугите в Китай се е разширила с по-бавен темп през март
SpaceX се стреми към оценка от над 2 трлн. долара с IPO-то си
Петролът продължи да поскъпва с неяснотата около бъдещото развитие на войната в Иран*
Microsoft ще инвестира 10 млрд. долара в Япония за четири години
Български вина спечелиха четири Големи златни медала на конкурс във Франция
Фактори, влияещи на повишението на цените на парното и топлата вода
Трагедия в Ню Йорк: Бебе е убито при стрелба
BA.3.2 "Цикада": Новият Ковид вариант се разпространява по-лесно сред децата
Често срещана грешка с еър фрайъра може да увеличи риска от рак
Най-малко 7 ранени при дерайлиране на влак в Русия
Радев: Българското общество излиза от апатията и чупи оковите на страха
Huawei GT Runner 2 с приятни изненади за участниците и гостите на Sofia Half Marathon 2026
Лудогорец се надъхва за титлата
Контузия на Лука стресна Лейкърс при срамна загуба
Има ли кой да спре Левски към титлата? Историята е категорична!
Мачовете по телевизията днес, 3 април
Трансферна бомба: ЦСКА продава Лапоухов за 4 млн. долара
Панели за баня – новият хит в интериора
Поверия за ангелската дата 4/4
3 домашни десерта за Цветница
Поверие за късмет на Цветница
Българска изба с рекордни отличия от френския елит
Ставаме ли по-алергични?
КЗП започва засилени проверки по пазарите за Великден
Голяма авария оставя к.к. "Чайка" без вода днес
Условията за туризъм в планините не са подходящи
Спипаха двама с наркотици във Варна
Влак дерайлира у нас заради паднала скална маса
Дъждовно време на няколко места в страната днес
SpaceX направи първата крачка към борсата с конфиденциална заявка за IPO
Хората говорят все по-малко, установиха психолози
Voyager и Icarus Robotics ще тестват свободно летящ робот на МКС
Два редки метеорита за девет дни: Какво показват данните за болидите през 2026 г.
Meta пуска нови умни очила с разширени възможности за корекция на зрението
Товарният кораб „Прогрес МС-35“ потегли към Байконур за подготовка за полет до МКС