Руски самолети летяха бързо към украинската противовъздушна батарея. Светкавици проблясваха, а гръмотевици проехтяха в нощното небе над тях, изпращайки дъжд, който се блъскаше в клоните, скривайки позицията ѝ.
Командното превозно средство е сплетено от проводници, съчетаващи съветското инженерство с най-съвременни технологии, които екипажът на ескадрилата за прихващане към Трети армейски корпус тества на бойното поле за американско оръжейно предприятие, целящо да подкопае новото оръжие по избор на президента Путин, пише The Times.
Путин залага на това, че далекобойният дрон „Шахед“ може да се окаже решаващото оръжие в тази война. Руските войски изстрелват стотици от тях всяка нощ, тероризирайки градове в опит най-накрая да сломат волята на украинския народ след повече от три години боеве.
Москва вярва, че иранският дизайн, допълнен от евтини китайски компоненти, може да принуди Киев да капитулира. Миналия месец Кремъл показа огромния си производствен завод „Шахед“ в Алабуга по държавната телевизия . Производството на оръжията се увеличава, като вече могат да изминават до 2600 километра с експлозивен полезен товар до 90 кг. Други варианти могат да изминават още по-далеч.
В четвъртък ООН заяви, че Русия е извършила десет пъти повече ракетни атаки и атаки с боеприпаси през юни тази година, отколкото през същия месец миналата година, убивайки 232 цивилни и ранявайки 1343. Това е най-високият месечен брой жертви за последните три години, според ООН.
При последната масивна комбинирана атака с ракети и дронове срещу Киев в сряда 31 души бяха убити, включително двегодишно дете и четири други деца, а други 159 бяха ранени, според украинските власти. Огромни вълни от ракети „Шахед“ насищат украинската противовъздушна отбрана, принуждавайки я да изразходва скъпи ракети, произведени в далеч по-малки количества на западни производствени линии.
Прихващащото звено е пионер в използването на технология от американски стартъп с надеждата, че тя може да бъде разширена, за да спаси градовете на Украйна. Извън контролната кабина, купчини малки, бързи прихващачи чакат да бъдат изстреляни, защитени от дъжда под брезентови покриви. Елегантни и сиви като ракети, но с крила и миниатюрни витла, тези полуавтономни дронове летят много по-бързо от „Шахедите“, насочвайки се към техните топлинни сигнатури, за да ги ударят и да експлодират.
Производителят на прехващачите вече е изпратил ново оборудване, за да противодейства на маневрите, съобщиха мъжете от Трети армейски корпус.
Новата технология не винаги работи гладко. Войниците трябва да се свържат с отдалечена техническа поддръжка, за да преодолеят съобщенията за грешки, които мигат на екрана между редове с код и подкани на английски език. Компютрите, рутерите и контролерите се рестартират последователно.
Техните бойни тестове са били предназначени да елиминират тези „бъгове“, подчерта Одесит, командир на батареята, похвалвайки производителя за предоставянето на 24-часова техническа поддръжка. Обратната връзка от войниците на фронтовата линия е жизненоважна за подобряване на системата, която според тях е на път да реши проблема с Шахед за цялата страна.
Междувременно радарните екрани светят от активност. Вълна от „Шахеди“ атакува Одеса от другата страна на морето, от Крим. Украински хеликоптер, маркиран в синьо, се обстрелва с картечница срещу „Шахед“, маркиран в червено, над Донбас. Украински еквивалент на „Шахеда“, далекобойните камикадзе дронове „Лютий“, се спускат към руската авиобаза „Милерово“.
Милерово е основната площадка за изстрелване на дронове, пресичащи оперативната зона на батареята, и е била силно ударена предната нощ, каза екипажът. Затова те се настаниха за тиха нощ, отпивайки енергийни напитки, за да останат фокусирани, докато смяната им приключи.
Вече беше бял ден в делнична сутрин, когато характерното виене на двигател на Шахед най-накрая се появи над града, ставайки все по-силно с приближаването му. Бръмчейки все по-силно, докато се спускаше, той прелетя десет метра над сградата, в която се помещаваше вестник „Таймс“, преди да се разбие в склад на около 500 метра разстояние. Последва втори вой, изпращайки сив дим във въздуха.
Руснаците доказаха, че не само технологиите могат да променят и изненадват.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.„Врагът бързо намира контрамерки“, каза Одесит. „След това ние намираме контрамерки. Това е постоянна конкуренция. Който е с крачка напред, получава резултати.“

Нова атака по най-големия LNG завод в света изстреля цената на газа в Европа с 35%
Петролът поскъпва след удари по енергийната инфраструктура в Персийския залив*
Атаките срещу ключови енергийни обекти тласкат войната в Иран към нова фаза
Мистериозен AI модел се оказа на Xiaomi след подозрения, че е на DeepSeek
6 идеи как да скрием кабелите на телевизора
Нови възможности за фермерите: търгове за наем на земеделска земя
Арести при акция срещу купения вот и наркоразпространението в Старозагорско (+СНИМКИ)
ИПБ: Спрете рекетa на пътя – БГ ТОЛ и "Гранична полиция" нямат право да ви глобяват
250 глобени от началото на март: СДВР погна нарушителите с е-тротинетки
ЦИК заличи от листите няколко кандидати за депутати
Дончич и ЛеБрон отноно приземиха Ракетите
Меси с гол №900, но Интер Маями се провали
Байерн Мюнхен вече насочи погледите си към Реал Мадрид
Слот се скъса да хвали Салах и заяви: ПСЖ е много силен отбор
Астън Мартин търси помощник на Ейдриън Нюи
inbet ПУНКТ – Лидерът представя „Кой е твоят?“
Мъжки кожени якета за всеки повод: Как да изглеждате стилно, а не небрежно
Цветето за кариерен растеж през 2026
Протеинова рецепта за вечеря за 30 минути
Време е за приказки!
Нумерологична прогноза за 19 март
Дневен хороскоп за 19 март, четвъртък
ЦИК обяви за недействителни регистрациите на кандидат-депутати
Възрастен мъж загина при пожар, предизвикат от електрическо одеяло
Хороскоп за 20 март 2026
Виц на деня - 19 март
Намереният труп до Кораборемонтния завод е на 48-годишен варненец
Мачовете по ТВ днес (19 март)
Астронавтът от Starliner Бъч Уилмор разказа за преживения ужас в орбита
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.