BGONAIR Live

Защо е толкова трудно да летят самолети на голяма надморска височина?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

22
Бай ОНЯ
преди 1 месец
Харесвам 0 Не харесвам 1
И двата самолета е лесно да бъдат унищожени от Русия.
отговор Сигнализирай
21
анонимен
преди 1 месец
Харесвам 0 Не харесвам 1
Тава подготовка на населението да бъде мобилизиргано у авияцята ле е ?
отговор Сигнализирай
20
анонимен
преди 1 месец
Харесвам 0 Не харесвам 2
Колкото по голяма е височината толкова по бързо трябва да се движи самолетът за да поддържа тази височина. Високата скорост създава редица проблеми и ограничения за конструкцията и товарът. Навремето правиха опити да създадат пътнически свръхзвукови самолети (Конкорд) но се провалиха. Летяха на 18 000 метра височина със скорост 2158 km/h. Оказа се нерентабилно и ги спряха от производство.
отговор Сигнализирай
19
Веселин
преди 1 месец
Харесвам 7 Не харесвам 0
Като ползвате елекронен преводач поне дайте на някой технически грамотен да редактира недомислието което сте получили! И още едно нещо SR71 е свръхзвуков през 90% от времето. Той просто лети лошо на ниска скорост, толкова лошо че не може да излети зареден а го дозареждат във въздуха когато набере достатъчно скорост и височина. С оглед на това за него 'ъгъл на ковчега' не съществува защото след дозареждането веднага ускорява над скоростта на звука където му е удобно да лети.
отговор Сигнализирай
18
анонимен
преди 1 месец
Харесвам 6 Не харесвам 0
НИЩО НЕ РАЗБРАХМЕ ОТ СКУДОУМИЕТО ВИ,НО ТОВА НЕ Е УЧУДВАЩО, СЛЕД КАТО И ПОНЯТИЕ СИ НЯМАТЕ ЗА ТОВА КАКВО Е АЕРОДИНАМИКА,ЯКОСТНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ НА КОНСТРУКЦИИТЕ И ДИНАМИКА НА ПОЛЕТА!!!... БЛАГОДАРЯ ЗА НЕККАДДЪРНОСТТА ВИ!!!...
отговор Сигнализирай
17
анонимен
преди 1 месец
Харесвам 4 Не харесвам 0
Двата самолета са фундаментално различни. Първият има огромни криле 30 +метра. Другият е нещо като бавна ракета.
отговор Сигнализирай
16
Владислав
преди 1 месец
Харесвам 7 Не харесвам 0
Извинявам се, но има грешки в текста и отделно футовете не са наша мерна единица.
отговор Сигнализирай
15
Държите в тайна
преди 1 месец
Харесвам 5 Не харесвам 1
факта, че работещите на големи височини от 21 330 до 24 380 м. U-2 и SR-71, са в забавачката, в сравнение с изключително големи височини, на които работят някои руски модели - МиГ-25, МиГ-31БМ...
отговор Сигнализирай
14
Иви
преди 1 месец
Харесвам 11 Не харесвам 0
Неграмотницииииии! Журналисти ми се наричат.... !
отговор Сигнализирай
13
анонимен
преди 1 месец
Харесвам 11 Не харесвам 0
Защо е толкова трудно да напишеш граматически правилно изречение, ако си Гергана Попова?
отговор Сигнализирай
Новини